SPIN

Spisali się na szóstkę

Aneta Borkowska sobota, 15 kwietnia 2017, 11:09 Społeczeństwo

W tym roku do potyczek językowych przystąpili się uczniowie siedleckich szkół, ich rodzice, a także studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, a 11 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 2 podsumowano wyniki VII Dyktanda Siedleckiego.

Dyktando Siedleckie to duże przedsięwzięcie. Startowały w nim trzyosobowe reprezentacje każdej szkoły i duża grupa dorosłych w kategoriach: klasy I-III, IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, rodzice, studenci oraz absolwenci i pracownicy UPH.

Sprawdzaniem prac zajmowało się 22 polonistów. Organizatorzy zadbali o licznych sponsorów, dzięki czemu laureaci otrzymali duże torby nagród. Mistrzowie każdej kategorii dostali statuetki w kształcie pióra, nie zabrakło też artystycznej oprawy całej gali.

Po co tyle zachodu wokół ortografii? Żyjemy w czasach tabletów, smartfonów i komputerów, edytory poprawiają nasze błędy. Organizatorzy projektu starają się  to zmienić. A poprzeczkę zawieszono wysoko. Część uczniów odbierała tekst jako trudny.

Co prawda nie było osób, które napisałyby cały tekst dyktanda bez najmniejszego błędu, jednak zdaniem, Jadwigi Zgorzałek, dyrektora PG nr 2, współorganizatora Dyktanda i gospodarza gali podsumowania, laureaci spisali się na szóstkę.

źródło: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?