SPIN

25 kolizji, pobicie, zatrucie tlenkiem węgla. Podsumowanie Świąt

Aneta Borkowska wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:25 Siedlce

Okres Świąt Wielkanocnych pod względem bezpieczeństwa na terenie powiatu siedleckiego przebiegł spokojnie. Tak wynika ze statystyk policji, która od 14 do 17 kwietnia prowadziła wzmożone kontrole na drogach.

– Siedlecka komenda została powiadomiona o 25 kolizjach, doszło także do 3 wypadków, w których na szczęście nie było ofiar śmiertelnych – mówi Jerzy Długosz, oficer prasowy. – Dodatkowo zatrzymano sześciu pijanych kierowców, z których niechlubnym rekordzistą okazał się 35 – latek, który miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu – dodaje.

Ponadto zatrzymano 3 obcokrajowców, którzy przewozili 4740 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z kolei 4 mieszkańców powiatu zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie w związku z pobiciem. Udało się także uniknąć tragedii.

– W drugi dzień Świąt na terenie miasta 7 – osobowa rodzina uległa zatruciu tlenkiem węgla – tłumaczy Długosz. – Dwie osoby przewiezione zostały do szpitala w Warszawie. Obecnie życie i zdrowie poszkodowanych nie jest już zagrożone – dodaje.

Pełniący służbę funkcjonariusze podejmowali w okresie świątecznym ponad 180 różnego rodzaju interwencji. Świadczy to o tym, że tegoroczne Święta były spokojniejsze, ponieważ interwencji takich w poprzednich latach była zawsze dużo ponad 200.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?