SPIN

W „Siódemce” recytowali po angielsku

Aneta Borkowska wtorek, 18 kwietnia 2017, 21:20 Społeczeństwo

W Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy Anglojęzycznej, który przeznaczony był dla uczniów siedleckich szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania poezji i prozy anglojęzycznej, doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie do poznania bogatszych środków językowych, a także poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.

Każdy z uczestników przygotował jeden wiersz do recytacji oraz fragment prozy do odczytania o tematyce dowolnej. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć 5 minut. Prezentacje mogły być wzbogacone o środki teatralne (element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny, kostium, podkład muzyczny). Jury sprawdzało: interpretację utworu, prawidłową wymowę angielską, akcent wyrazowy i intonację, dobór pozasłownych środków artystycznych. Prezentacje uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Iwona Moczydłowska, Wioletta Rucińska-Firasiewicz, Agata Michalak oraz Anna Kizeweter.

W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich publicznych szkół podstawowych z naszego miasta: 7 uczniów w kategorii klas I-III i 8 uczniów w kategorii klas IV-VI.

KLASY  I – III
I miejsce – Tomasz Gałachowski, SP nr 11,
II miejsce – Hanna Maciak, SP nr 9,
III miejsce – Julia Kur, SP nr 12,

KLASY IV – VI
I  miejsce – Lidia Mitura, SP nr 11,
II miejsce – Karolina Facon-Sulińska, SP nr 7,
III  miejsce –  Eliza Liaszenko, SP nr 12

Wyróżnienie – Nikola Korporowicz, SP nr 9
NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Tomasz Gałachowski , SP nr 11

Dyplomy i nagrody zostały wręczone uczniom za zajęcie I, II, III miejsca w obu kategoriach, a także za wyróżnienie oraz nagrodę publiczności. Pozostałe osoby otrzymały dyplomy
i upominek za udział. Nauczyciele przygotowujący uczniów do prezentacji otrzymali podziękowania.

źródło: SP nr 7

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?