SPIN

Ogród, siłownia, plac zabaw. Szpital nie tylko dla pacjentów

Aneta Borkowska czwartek, 20 kwietnia 2017, 11:40 Siedlce

Alejki, ławeczki, siłownia, ogród z zielenią. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach planuje zmianę terenu wokół swojej placówki. W związku z tym na nadzwyczajnej sesji, radni przyjęli zmiany w planie rewitalizacji miasta.

– Te zmiany związane są z dodatkową punktacją w naborach o środki unijne – mówi Dariusz Młynarczyk, członek zarządu szpitala. – W tym miesiącu są nabory, a my mamy przygotowane projekty zagospodarowania naszej 10 hektarowej działki – dodaje.

Jak tłumaczy Młynarczyk teren wokół szpitala ma służyć nie tylko pacjentom, ale wszystkim mieszkańcom.

– Jesteśmy szpitalem okupowanym przez samochody i chcemy to zmienić. W okolicach powstał duży kompleks sportowy i my się chcemy w to wpisać – wyjaśnia. – Dlatego planujemy stworzyć alejki z ławeczkami, ogród hortiterapii z zielenią przy budynku rehabilitacji, wybudować siłownię oraz plac zabaw przy poradni – dodaje.

Władze Szpitala chcą aplikować o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wniosek zostanie złożony w najbliższych tygodniach.

3 komentarze

 1. Rob dodano 4 lata temu

  Czyli co? Usuną miejsca parkingowe a zamiast tego zieleniec?
  No brawo…

 2. h dodano 4 lata temu

  Zacznijcie od miejsc parkingowych! Ulżyjcie okolicznym mieszkańcom. Bo jaki kiedyś puszczą komuś nerwy, to będzie bardzo nieprzyjemne sąsiedztwo…

 3. ztejsamejstrony dodano 4 lata temu

  Stoją tabliczki o zakazie wprowadzania psów ale miejscowi i tak mają park z wybiegiem. Najwięcej ci z bloków "melioracji" wyprowadzają bo u nich trawniki nie są dla psów.
  Punkty punktami panie Młynarczyk ale do środków unijnych trzeba dopłacać. Szpital za bogaty chyba nie jest?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?