SPIN

Lepsze warunki dla małych pacjentów

Aneta Borkowska piątek, 28 kwietnia 2017, 11:35 Siedlce

16 dodatkowych, a łącznie 46 miejsc ma teraz Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach na oddziale dziecięcym. Dziś placówka uroczyście otworzyła nowy budynek.

Nowy obiekt to 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2 234,30 m2. Na niskim parterze znajduje się apteka szpitalna. Na wysokim parterze zlokalizowano dodatkową część oddziału dziecięcego. Nowa powierzchnia łączy się z dotychczasowym oddziałem, a dzięki temu cała pediatria liczy 46 łóżek.

W nowej części przygotowano pokoje dla dzieci z rodzicami, umożliwiające całodobowy pobyt rodzica z dzieckiem oraz odrębny pokój z zapleczem socjalnym dla rodziców. Do tej pory rodzice, którzy chcieli spędzić czas ze swoim dzieckiem, spali, dosłownie pod szpitalnym łóżkiem, często na kocu lub karimacie. O przygotowaniu posiłku dla siebie i dziecka nie było mowy.

Na pierwszym piętrze znajduje się 17-łóżkowy oddział okulistyczny. Wydzielono w nim część pobytową, diagnostyczno-zabiegową, administracyjną i ambulatoryjną. Kolory na oddziale są bardzo mocne, specjalnie dostosowane do różnego rodzaju wad wzroku.

Zwolnione miejsca po oddziale okulistycznym i aptece, pozwolą na rozszerzenie powierzchni użytkowej np. w obszarze neurologii. Koszt całkowity inwestycji to 10 393 800 zł z czego z budżetu Mazowsza pochodziło 10 mln zł.

Prawie 400 tys. zł wyłożył szpital.

 

 

Komentarze (1)

  1. Gdzie? dodano 4 lata temu

    Gzie jest Prezydent wszystkich Siedlczan?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?