SPIN

Radni „za” i „przeciw” szczepionce przeciwko HPV

redakcja poniedziałek, 1 maja 2017, 23:17 Siedlce

W Siedlcach będzie można za darmo zaszczepić dzieci przeciwko wirusowi HPV. Rada miasta przegłosowała projekt odpowiedniej uchwały. Programem zostaną objęte dziewczynki i chłopcy w wieku 12 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Dyskusja na piątkowej sesji trwała kilkadziesiąt minut. Wśród radnych byli przeciwnicy przyjęcia programu. Wskazywali oni głównie brak dowodów na skuteczność szczepionki w walce z rakiem szyjki macicy.

Mamy orzeczenie Państwowego Inspektora Sanitarnego, który zaleca ostrożność jeżeli chodzi o to szczepienie. Trzeba było się lepiej przygotować i zasięgnąć więcej informacji. Osoby nieuświadomione, pójdą zaszczepić dzieci, bo tak musiałyby wydać 300 złotych – mówił Stefan Somla, radny Prawa i Sprawiedliwości. – Trzeba chronić je przed taką szczepionką, dopóki nie będzie wiadomo jakie są skutki.

Radny przyznał, że kampania antyszczepionkowa, podważa celowość szczepionek. – Firma, która te szczepionki produkuje, to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Nie sądzę, aby ona nie maczała w tym palców, aby zachęcić ludzi czy samorządy – ostrzegał.

Według Stefana Somli, bardziej niż szczepionka, potrzebne jest zachęcanie do regularnych badań.

Poza tym nikt nie powiedział skąd się bierze to schorzenie. Może wpływa ma niewłaściwe jedzenie, które jest nasycone substancjami chemicznymi? Może trzeba zastanowić się z jakich środowisk wywodzą się osoby, które chorują? Jakie prowadzą życie seksualne? – zastanawiał się.

Wątpliwości miała też radna PiS Teresa Sikorska. Według niej szczepionki są stosowane zbyt krótko, żeby potwierdzić ich skuteczność.

Nie widziałam w publikacjach naukowych potwierdzonych informacji, że szczepionka jest bezpieczna. Wprost przeciwnie. Były informacje o takich schorzeniach jak bezpłodność, wcześniejsza menopauza. Było też w tych raportach, że prowadzi do chorób autoimmunologicznych, a brodawczak czy rak szyjki macicy mimo szczepionki występował – tłumaczyła radna. – Japonia nie zaleca tego szczepienia. Czytałam, że nawet stwardnienie rozsiane było u tych, którzy zostali zaszczepieni.

Z tymi zastrzeżeniami nie zgadzała się radna Magdalena Daniel (.Nowoczesna), która była główną twórczynią programu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Podkreślała, że dokument powstawał wiele miesięcy.

Najbardziej zbadany jest wpływ na raka szyjki macicy, ale wirus ma wpływ na inne nowotwory dlatego rozpoczęto szczepienia chłopców – tłumaczyła Daniel. – Ryzyko istnieje w każdym działaniu, ale przykłady, które zostały pokazane na sesji są nieprawdziwe. – Szczepionka nie jest związana z bezpłodnością. Ta dotyczy jajników, jajowodów, górnych dróg rodnych, a nie miejsca w którym jest wirus.

Siedlecki program ma być skierowany do dzieci dwunastoletnich.

Okres między 9 a 13 rokiem życia jest okresem, kiedy jeszcze nie jesteśmy zarażeni tym wirusem, a szanse zarażenia są małe ze względu na brak kontaktów seksualnych. W Polsce na raka szyjki macicy dziennie umierają 4 kobiety – wyliczała siedlecka radna.

Akcja informacyjna i same szczepienia ruszą od nowego roku szkolnego. Zaplanowano spotkania z udziałem ginekologów i laryngologów. Na program w naszym mieście rocznie zaplanowano 240 tys. zł. Szczepienia wykona firma wyłoniona w przetargu.  

Ostatecznie za przyjęciem programu szczepień przeciwko HPV głosowało 18 osób, 4 były przeciw, jedna wstrzymała się od głosu.

Wirus brodawczaka ludzkiego jest dość mocno rozpowszechniony. Do tej pory opisano ponad 100 jego typów, z czego jedynie około 30% powoduje schorzenia układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn. Wirus HPV jest odpowiedzialny m.in. za tworzenie się brodawek skórnych, kurzajek, a także kłykcin kończystych czy brodawek narządu rodnego. Typy onkogenne mogą powodować również powstawanie zmian przednowotworowych oraz raka np. szyjki macicy. (hpvwirus.pl)

 

28 komentarzy

 1. mama dodano 4 lata temu

  W pierwszej kolejności zaszczepilabym panią Daniel tylko dawką odpowiednią dla jej wagi w dalszej kolejności radnych którzy głosowali za i ich dzieci. A od mojego dziecka wara . Brawo dla radnych którzy potrafili się przeciwstawić, macie mój głos. Nie życzę sobie aby moje podatki szły na to świństwo. Będzie tak że miasto wyda pieniądze A szczepionki zostaną. Co wtedy Pani Daniel zrobi , odda pieniądze z własnej kieszeni A może poprosi radnych na zrzutkę. Oczywiście pieniądze wyrzucone w błoto, nasze pieniądze 🙁

  • Anna dodano 4 lata temu

   Siebie zaszczep. Mam nadzieję, że Twoje dziecko nigdy nie zachoruje, ale jeśli to mam nadzieję, że zdasz sobie sprawę, że to przez Ciebie. Co z Ciebie za matka skoro nie widzisz problemu w tym, że dziecko może zachorować na raka. Takim ludziom przydałoby się odbierać dzieci. I jeszcze jedno, jeśli już zdarzy się, że Twoje dziecko zachoruje to mam nadzieję, że wtedy za leczenie zapłacisz prywatnie, bo mogłaś uniknąć choroby za darmo.
   A ja nie życzę sobie by moje podatki szły np na kościelne imprezy, by siedlecka ziemia którą można sprzedać była mu oddawana za darmo.

   • Alter Soros dodano 4 lata temu

    Widzę, że agent Smith dla niepoznaki nazywając się Anną dzielnie broni matrixa systemowego. Nie wiem tylko czy to skutki sprania mózgu czy tego, że się jest na pasku korporacji big pharmy, które lansują cytowane przez nią tezy. Ten pozbawiony jakiejkolwiek dozy rozsądku bełkot i ujadanie jest na szczęście oznaką bezsilności, bo dziś już coraz szersze rzesze ludzi nie kupują tego g..dzięki dostępowi do nie spreparowanej wiedzy, nieopłacanej przez korporacje produkujące to coś nazywanego "szczepionką". Emanacja strachem by skłonić kogoś do określonych, jedynie słusznych działań to metody jak za starych dobrych czasów, tyle że już coraz słabiej wam to wychodzi. Dokształcajcie się antyestabliszmentowo towarzyszko Jajec !! a może jeszcze zdążycie nie spaść z gałęzi którą podcinacie pod sobą – P.S. polecam przemyśleć w kolejce do zaszczepienia, co można by powiedzieć rodzicom dzieci, które skorzystały z tego 'dobrodziejstwa' ludzkości i zapadły na to, przed czym rzekomo miało to je uchronić

 2. ppp dodano 4 lata temu

  Radni PiS jak zwykle – ciemnota i kołtuństwo. Radny Somla wybitny umysł, radna Sikorska potęga rozumu. Klasyczna pisowska szkółka niedzielna i wiocha.

 3. Anna dodano 4 lata temu

  Niewłaściwe jedzenie? Przepraszam, ale nasz radny tak na poważnie??? Bo chyba nie jestem w stanie się po tej wypowiedzi podnieść. Przecież to wstyd dla miasta, że tacy ludzie zasiadają w radzie. Niech radny powie o tym kobiecie, która choruje lub jak zmarła jej rodzinie, że może to przez niewłaściwe jedzenie. Jeju naprawdę nie wiem nawet jak to kulturalnie skomentować.

 4. mama dodano 4 lata temu

  Anno ani siebie ani mojego dziecka nie zaszczepię bo wiem co to za świństwo. Moje dziecko doświadczyło neurologicznego powikłania poszczepiennego więc wiem sporo na ten temat. Więc zanim coś napiszesz zastanów się albo dowiec się więcej na dany temat. A co Ty powiesz rodzicom których dzieci są chore po szczepionkach lub ktore zmarły po szczepionkach. Obejrzyj film o duńskich dziewczetach ktore zachorowały po tej właśnie szczepionce. A z radnych którzy potrafili przeciwstawić się propagandzie systemowej jestem DUMNA !!!!!

  • Anna dodano 4 lata temu

   Siebie już nie masz po co szczepić… to po pierwsze.

   Dokument oglądałam, zastamawiam się jak dokładnie Ty go obejrzqałaś.
   W dokumencie w jednym z pierwszych zdań: „dziewczyny są przekonane, że ich dolegliwości wywołała szczepionka”. Są przekonane, bo pewności nie maja ani one, ani lekarze.

   W Danii zaszczepiono pół miliona dziewczynek, z czego 283 ma powikłania – aczkolwiek nikt nie udowodnił, że to z powodu szczepionki, są to podejrzenia, ale lekarka która ma takie podejrzenia jednocześnie mówi że to dobra szczepionka. (celowo nie wliczam tych danych, że 1000 ma powikłania, bo dla mnie jak ktoś ma ból głowy po jakimś leku to jeszcze nie jest to powikłanie). Licze tylko te 283 które określono jako poważne powikłania.

   W Polsce na raka szyjki macicy zapada ok. 3 tysiące kobiet rocznie, połowa umrze, czyli jak w tekście jest napisane dziennie umierają 4 kobiety. W stu procentach umierają z powodu raka, nie ma wątpliwości. Więc nie mam więcej pytań.

   I zawsze jest ryzyko powikłań, tak samo jak idąc na operację możesz się nie obudzić. Czy to znaczy, że mam się nie poddać zabiegowi? Brałam w dzieciństwie leki, które są dziś wycofane bo szkodliwe. Ale dzięki nim żyję.

   Ważne jest to, że jeśli zostaną te powikłania udowodnione to należy szukać leku na te skutki uboczne. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki szczepionce więcej kobiet przeżyje, a bez niej więcej umrze. Dla mnie ten fakt jest najistotniejszy.

   • Wredna Maupa dodano 4 lata temu

    A ja swoich córek nie zaszczepię. 283 powikłania na 1000 to bardzo dużo. Nie udowodniono jednoznacznie, że po szczepionce. Nie ma jednak również pewności, że szczepionka nie miała wpływu.
    Postawię na regularne badania profilaktyczne.

    • mb. dodano 4 lata temu

     Tylko że Anna pisała o 283 na pół miliona, nie na 1000 😉

 5. vs. dodano 4 lata temu

  Brawo Pani Daniel i inni radni za szczepionką. Trzeba walczyć z ciemnotą i zacofaniem. Niedoinformowanym proponuję trochę poczytać informacji na ten temat ze źródeł naukowych, a dopiero później się wypowiadać. Proponuję również wszystkim zrobić badania profilaktyczne przeciw różnym nowotworom, bo wiele osób, zwłaszcza na naszym terenie, w ogóle się nie bada, a potem płacz, że za późno na leczenie. I trzeba żegnać się z życiem.

  • mama dodano 4 lata temu

   Niedoinformowany to jesteś ty, tak więc troszkę do poczytania https://szczepieniahpv.wordpress.com/silgard-skutki-uboczne/
   Marnotrawstwo publicznych pieniędzy i wypieranie innych działań profilaktycznych

   Opinia Ministerstwa Zdrowia z 2010 r. jednoznacznie odradza finansowanie szczepień przeciwko wirusom HP z budżetów publicznych:

   „Jednocześnie uprzejmie informuję, że Rada Konsultacyjna Agencji Oceny Technologii Medycznych, zarekomendowała niefinansowanie ze środków publicznych szczepień przeciwko brodawczakowi ludzkiemu szczepionkami Silgard i Cervarix… Powyższe wynika z faktu, że szczepionki przeciwko HPV są skuteczne w zapobieganiu infekcji HPV o odpowiednim do szczepionki serotypie, ale brak jest obecnie wiarygodnych danych na temat ich wpływu na zachorowalność i śmiertelność z powodu raka szyjki macicy.”

   Jednak właśnie ta forma finansowania stała się dzięki lobbystom i handlowcom najbardziej popularna w ramach profilaktyki zdrowia na szczeblu samorządowym. Mapa marnotrawienia publicznych środków i wypierania innych inicjatyw prozdrowotnych lub terapii – mapa programu szczepień HPV.

   Każdy mieszkaniec danej gminy współfinansuje kwotę około 1.200 zł za 3 dawki preparatu Silgard, którego realna skuteczność w redukcji ilości nowotworów jak i okres działania preparatu są NIEZNANE. Przebiegli handlowcy firm farmaceutycznych sprzedają jedynie bezpodstawną obietnicę „zapobiegania rakowi szyjki macicy” wraz z realnymi niepożądanymi odczynami poszczepiennymi >> oglądaj TVP „Cudowna Szczepionka?” z 2009 roku.

   Obliczenia kosztów Agencji Oceny Technologii Medycznych wyglądają następująco:

   „Szacunkowy koszt zaszczepienia całego rocznika 12-letnich dziewcząt w Polsce przekroczyłby niemal dwukrotnie koszt całego Programu Szczepień Ochronnych w 2008 roku. „

   Źródło: Stanowisko nr 51/15/2009 z dnia 3 sierpnia 2009 r. w sprawie finansowania ze środków publicznych szczepień przeciw brodawczakowi ludzkiemu szczepionkami Silgard® i Cervarix® w profilaktyce zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

   Dominująca większość szczepionych dziś dziewczynek nigdy nie znalazła by się na liście chorujących na raka szyjki macicy przy regularnych badaniach cytologicznych i kolposkopii. Większość kobiet (ale nie wszystkie) walczących dziś z rakiem szyjki macicy znalazło się w takiej sytuacji na skutek zaniedbania regularnych badań profilaktycznych i własnych wyborów życiowych (palenie papierosów, duża liczba partnerów seksualnych, wczesna inicjacja seksualna).

  • Kasia dodano 4 lata temu

   kobieto Anno, gadasz jak potłuczona – większych bzdur nie słyszałam – albo jesteś lobbystką szczepionkową albo faktycznie z Nowoczesnej. (Jeśli to drugie to w zasadzie nie mam pytań bo tam w większości są klony waszego lidera – wybitnego geniusza intelektu od sześciu króli).
   Nie cytuj mi tu statystyk, które można spreparować jak się komu podoba tylko daj dobry przykład i idź się zaszczepić a potem załóż vloga i prezentuj wiarygodne dane na temat swojego zdrowia (tylko bez ściemy!! – tak, żeby to można było zweryfikować!) Chyba nie będzie problemu co? bo jak nawet wystąpią skutki uboczne to zgłosisz się jako ochotniczka do badań, żeby znaleźli na nie lek – czyż nie? BTW – twój przypadek to już bardzo zaawansowana lemingoza – współczuję

   • Kasia dodano 4 lata temu

    ups, chciałam posłać powyższy koment do pani Ani nieco wyżej 😉 pomyłka – mama mówi bardzo sensownie 😉

   • Anna dodano 4 lata temu

    Skoro mówisz, że statystyki można spreparować to rozumiem, że podane w dokumencie, na którym się tutaj mama opiera też mogą być oszustwem? więc może powikłań nie ma wcale?
    Aczkolwiek przypuszczam, że oszustwem są tyko te które sobie wybierzesz. Wybierz się na jakikolwiek oddział onkologiczny i zapytaj ile kobiet umiera na raka szyjki macicy u nich średnio w roku. Statystyki wyjdą Ci same.

    I jakie to typowe, że skoro mam inne zdania to albo muszę być z jakiejś partii albo z firmy produkującej itp. Takie argumenty są trochę z przedszkola i sprawiają, że nie traktuję takich ludzi poważnie, bo się po prostu ośmieszają.
    Ja zakładam, że ktoś kto jest przeciw szczepieniom może być bezpartyjny i nikt mu za nic nie płaci. Może mam po prostu szerszy umysł.

 6. bankier dodano 4 lata temu

  swego czasu była ogromna nagonka na zakup szczepionek na "świńską grypę" i rząd polski wtedy potrafił się postawić i olał grupy nacisku z firm farmaceutycznych, teraz widzę że łatwiej jest "przekonać" poszczególne samorządy…. ciekawe…

 7. vs. dodano 4 lata temu

  Brawo Pani Daniel i wszyscy "za".Trzeba walczyć z głupotą i niewiedzą. A wszystkim przeciwnikom proponuję przebadać się profilaktycznie, żeby nie było płaczu, że jest za późno na ewentualne leczenie. A przede wszystkim nie krzywdzić

 8. vs. dodano 4 lata temu

  Żeby nie szczepionki połowa naszej populacji nie dożyłaby wieku dorosłego.Proszę zapytać się swoich dziadków, ile z ich rodzeństwa przeżywało. ŻYCZĘ ZDROWIA i zapraszam na badania profilaktyczne, bo póki co chętnych na zrobienie sobie cytologii na przykład niewiele.

 9. Szczepionki dodano 4 lata temu

  Teraz to się w ogóle zrobił jakiś ruch antyszczepionkowy.
  Prawda jest taka, że zawsze mogą być powikłania, nawet po tabletce, którą sami bierzemy czy dajemy dziecku, bo to jest lek i zawsze możemy źle na jakiś skład zareagować. Jednak prawda jest też taka, że ci rodzice, którzy krzyczą by nie szczepić w duchu modlą się, by reszta rodziców swoje dzieci zaszczepiła by ich dziecko nie mogło się niczym zarazić. Co by jednak było gdyby nikt nie zaszczepił swoich dzieci? Połowa by umarła na choroby, których generalnie już nie ma.

  • mama dodano 4 lata temu

   Dlatego że są powiklania to ja swojego dziecka nie zaszczepię. A Wy dóbta co chceta wasz wybór . Mniej tvnu więcej myślenia proponuję 🙂

   • Szczepionki dodano 4 lata temu

    Ale już powikłań po chorobach się nie obawiasz ??? Albo tego, że umrze, bo zachoruje na chorobę, której nie mamy właśnie dzięki szczepieniom. Pooglądaj dokumenty o Afryce, gdzie szczepień nie ma, a dzieci umierają z powodu grypy.

    Idąc za Tobą – Tobie proponuję mniej TVP, to może wtedy myślenie się włączy. Ja akurat nie mam telewizora.

    I oczywiście to jest wybór rodziców. Dlatego nie rozumiem czemu się tak unosisz, szczepionka jest dobrowolna. Nie chcesz nie skorzystasz, ale czemu dajesz sobie prawo decydować za innych.

 10. mb dodano 4 lata temu

  Czy którykolwiek z antyszczepionkowców mógłby wskazać WIARYGODNE informacje z OBIEKTYWNYCH źródeł (polskich lub zagranicznych)? Do tej pory jakoś żadnych nie widziałem.

  • Alter Soros dodano 4 lata temu

   zależy co jest dla ciebie wiarygodne w erze gdy tzw "nauka" jest zwykłym towarem na sprzedaż a naukowcy robią badania za tzw 'granty' czyli inaczej rzecz ujmując wykonują opłaconą pracę na zamówienie. Ciekawe czy ten kto za te badania płaci jest zainteresowany ich rzetelnością czy może werdyktem, który pozwoli zwyczajnie powiększać stan konta w oparciu o tzw tezy naukowe'? Więc jeśli nic wiarogodnego do tej pory nie widziałeś to pewnie dlatego, że kłamstwo jest wpisane w nasz system. Ale z drugiej strony, przy odrobinie wnikliwości w necie można poznajdować wiele wiarygodniejszych rzeczy od ludzi, którzy postawili się big pharmie. Cóż, prawda nigdy nie była wygodna przez co wielu ludzi jest w stanie nawet dać się pokroić w imię własnego wyparcia i ignorancji. Ale nic to – jeśli to nie wystarczy proponuję, byś przeprowadził eksperyment na samym sobie i dał się zaszczepić tym czymś – wszystkie efekty będą wtedy dla ciebie i realne i wiarygodne – powodzenia

   • mb dodano 4 lata temu

    To może inaczej – wskaż jakiekolwiek informacje na ten temat, które nie pochodzą ze stron "przeciw szczepionkom".

    Załóżmy, że w sprawie nauki masz rację – dlaczego zatem miałbym wierzyć, że te czy inne schorzenia/powikłania są powodowane przez szczepienia? Z badań, które jak sam napisałeś/łaś, są "opłaconą pracą na zamówienie"?

    Szczepionki przeciw HPV sam sobie nie zaaplikuję, bo do tej choroby brakuje mi macicy. Nie mniej – przyjmowałem wszystkie pozostałe zgodnie z kalendarzem szczepień i nic mi nie jest. A że spodziewam się odpowiedzi, że nie miałeś/łaś szczeień i też nic Ci nie jest, to w ten sposób nic nie wyjdzie.

 11. gri8 dodano 4 lata temu

  Gdańsk zrezygnował ze szczepień HPV! W zeszłym roku zorganizowano tam debatę społeczną pod hasłem "Program szczepień przeciw HPV – zdecydujmy w oparciu o fakty". Zaproszono m.in. prof. Rudolfa Klimka – specjalistę w dziedzinie biochemii, endokrynologii, ginekologii i położnictwa (to nie jest jakiś chirurg dziecięcy bawiacy się w politykę), który stwierdził że szczepionka przeciw HPV nie daje pewności, że zaszczepiona osoba nie zachoruje w przyszłości na nowotwór szyjki macicy, a ponadto zaledwie 0,8 % zachorowań na raka szyjki macicy można wiązać z wirusem HPV!! Pozostałe 99, 2 % zachorowań wywołuje wiele innych przyczyn. Ta szczepionka nie ma w zasadzie żadnej skuteczności.

 12. załamana_brakiem_ wiedzy_mieszkańców SDL dodano 4 lata temu

  Ręce opadają! Ludzie dokształcajcie się. Nie chodzicie do lekarzy, wierzycie informacjom znalezionym w internecie i później płacz, bo leczyłam/em się tym co pani/pan na forum polecali i nie pomogło. Szczepionki są jedną z najlepszych rzeczy jakie przyniósł za sobą postęp medycyny. Ale oczywiście, po co doceniać skoro później lepiej cierpieć na choroby zakaźne, nowotwory i czerpać pieniądze z budżetu państwa na leczenie. Dla osób niepoddających się cyklicznym badaniom profilaktycznym leczenie powinno być opłacane z prywatnych pieniędzy, a nie refundowane przez NFZ. PS. nie szczepcie się, studenci z krajów skandynawskich już czekają, aby oglądać prawdziwe przypadki osób obarczonych rakiem szyjki macicy, gdyż u nich dzięki szczepieniom o takich pacjentach to mogą poczytać tylko w podręcznikach medycznych. Jesteście naiwni wierząc para doktorom typu Zięba, że witaminka C Was wyleczy.

 13. Teja dodano 4 lata temu

  Dziwi mnie, że aż tyle osób protestuje przeciwko tej szczepionce. Ja jestem za szczepieniami przeciwko HPV. A niedoinformowanym polecam poczytać chociażby tu http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienie-chroniace-rakiem/ Skoro kobiety nie chcą robić cytologii, to może chociaż pomogą swoim córkom i je zaszczepią?

 14. Tylko prawda was wyzwoli! dodano 4 lata temu

  Z innej nieco beczki!
  Oficjalnie epidemia autyzmu w Polsce nie istnieje! Nikt się nią nie zajmuje!
  Ponad 100 lat temu bankierzy zwietrzyli interes w chorobach, większy aniżeli w wojnach. Poza tym, wydźwięk humanitarny jest zupełnie inny. Zarabiać na wojnie to be, a pomagać chorym to cacy.
  Już w 2002 roku na czele listy 500 najwięk­szy­ch kon­cernów na świecie, było 10 firm far­ma­ceu­ty­czny­ch. Ich łączny dochód był więk­szy, aniżeli tych pozostały­ch 490. Śred­nie marże w fir­ma­ch far­ma­ceu­ty­czny­ch wynoszą 17%, ale np. Pfizier miał marże 26%. W Polsce wg kodek­su hand­lowe­go lich­wą nazy­wano odsetki powyżej 12%, i było to kar­al­ne. Jak widać, idziemy z postępem i gonimy zachód. Koś­ciół Katolicki w ogóle lik­wid­ował lich­wę, nazy­wa­jąc ją ciężkim grzechem.

  Skąd tak duże zyski? Z bard­zo proste­go sys­te­mu, zwane­go monopolem. Przeprowadza się to choćby w taki sposób. Aktorzy sceny poli­ty­cznej, zwani posłami, czy sen­a­torami, otrzy­mu­ją odpowied­nią prow­iz­ję, np. przy­wód­ca więk­szoś­ci w sena­cie, Bill Frisr otrzy­mał tylko 873.000 dolarów, w związku z wytoc­zonymi fir­mom far­ma­ceu­ty­cznym 4200 pozwami, które zostały złożone przez rodz­iców dzieci poszkodowany­ch. Zaro­bił na te pieniądze. Do pro­cesów nie doszło. Wymyślono świet­ny sposób niekar­al­noś­ci kon­cernów far­ma­ceu­ty­czny­ch. Usta­wowo w USA zabro­niono pocią­gać kon­cerny far­ma­ceu­ty­czne do sądów w spraw­ie odszkodowań. Jest to jedyny przy­padek na świecie, że pro­du­cent nie odpowiada za pro­dukt.

  W czer­w­cu 2000 roku doszło do tajne­go spotka­nia w Simp­son­wood, w celu opra­cow­a­nia sposobu zatus­zowa­nia związku preparatu rtę­ciowe­go Tiom­er­salu z autyzmem. Rzą­dowa, jak najbardziej, przy­na­jm­niej teo­re­ty­cznie CDC, opłaciła w Insty­tu­cie Medy­cyny [Rock­e­feller] bada­nia, które miały wyk­luczyć związek rtę­ci z autyzmem. Pomi­mo posi­adanej już od 1943 roku wiedzy, nadal tru­to i tru­je się do dnia dzisiejsze­go dzieci rtę­cią, zawartą w szczepi­onkach [np. prze­ciw gryp­ie, vide wypowiedzi znanej zna­chorki warsza­wskiej, prof. mgr Lidii Bry­dak, namaw­ia­jącej do szczepień prze­cie gryp­ie matki noworod­ków]. Stęże­nie rtę­ci w szczepi­onkach jest nawet 25000 % więk­sze, aniżeli doz­wolone w wodzie pit­nej.

  Amerykanie zapłacili za takie wysokie „normy” posiadaniem już ponad 500.000 dzieci z autyzmem. Proporcjonalnie do liczby mieszkańców i ilości szczepień wykonywanych w Polsce, mamy już kilkanaście tysięcy dzieci z autyzmem.

  Ofic­jal­nie epi­demia autyz­mu w Polsce nie ist­nieje, i nikt nią się nie zaj­mu­je. Prze­mysł nie płaci odszkodowań. A już na pewno nie zaj­mu­je się prob­le­mem epi­demii autyz­mu Min­is­terst­wo, nie wiado­mo dlaczego zwane Zdrowia. Przy­pom­nę, że w cza­sie obrad Okrągłe­go Stołu, tej ustawki Wywiadu Wojskowe­go, strona opozy­cyj­na pos­tu­lowała lik­widację Min­is­terst­wa. Mieliśmy nadzieję, że wszyscy chcą dobrze dla Rodaków, a oni po pros­tu chronili swój interes.

  Samorządy do dnia dzisiejsze­go, kupu­ją szczepi­onki zale­cane dla dzieci w tych regionach, w których najsil­niej dzi­ała prze­mysł wojskowy. Opisal­iśmy to w 1992 roku z śp. płk M. Rajskim w pozy­cji pt. W rękaw­iczkach. A prze­cież rtęć do szczepi­onek włączyła fir­ma Eli Lily w 1931, wiedząc, że: po pier­wsze — może spowodować uszkodze­nie mózgu, po drugie — jego dzi­ałanie na bak­terie jest wielokrot­nie słab­sze, aniżeli na ludzkie leuko­cy­ty, po trze­cie — mikroskop elek­tronowy wprowad­zono do użytku dopiero 20 lat później, czyli nie posi­adali jeszcze narzędzia do sprawdzenia tego co robią.

  dr n. med. Jerzy Jaśkowski

 15. Edyta dodano 3 lata temu

  Jeśli kotoś chce zaszczepić swoje dziecko i leczyć je do końca życia to jest problem nie tylko jego ale nas wszystkich . Ludzie proszę tylko zanim podejmiecie decyzję przeczytajcie wszystko co możliwe na ten temat bo ta szczepionka nie jest sprawdzona do końca a coś co nie jest stosowane od kilku -kilkunastu lat nie wiadomo jakie mogą być konsekwencje . Ja po obejrzeniu kilku filmików o działaniu ubocznym tej szczepionki nie dam zaszczepić moich dzieci …nie róbmy z naszych dzieci królików doświadczalnych zachód nie szczepi . Proszę nie narażajcie dziewczynek!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?