SPIN

IV Siedleckie Dni Drzewa

Aneta Borkowska wtorek, 9 maja 2017, 17:20 Społeczeństwo

Od 12 do 16 maja będą odbywały się IV Siedleckie Dni Drzewa. W tym roku świętować będziemy pod hasłem „Nowe Siedlce – Dzielnica Ogród”. Oprócz spacerów po parkach, skwerach i ulicach naszego miasta, “obdarzania” niektórych drzew tabliczkami informacyjnymi i nazwami organizatorzy zaplanowali spotkania z mieszkańcami i obchody przypadającego 15 maja Święta Polskiej Niezapominajki.

12 maja (piątek)
– godz. 10. – Grab Jacek w Parku Aleksandria – spacer po parkach i wizyta na terenie Delegatury Konserwatora Zabytków, spotkania z młodzieżą szkolną opiekującą się drzewami,
– godz. 14. – Plac Wolności – spotkanie z młodzieżą szkolną przy historycznej topoli na placu. Przybliżenie historii Nowych Siedlec i pomnika Wolności.

13 maja (sobota)
– godz. 10. – dziedziniec przed Pałacem Ogińskiej – spacer po parku Aleksandria i Starym Parku z mieszkańcami i słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. „Zielone rozmowy przy ptasich trelach” – opowieści o miejskiej zieleni i śpiewających mieszkańcach parków prowadzone przez Jerzego Wiesława Hęciaka i przyrodników z UPH Siedlce.

14 maja (niedziela)
– godz. 10. – Teren przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej przy ulicy Cz. Krzyża – „Piknik ekologiczny” z udziałem ZUO, Straży Pożarnej, przyrodników, leśników i innych zaproszonych do współpracy grup. Edukacja ekologiczna związana z Dniem bez Śmiecenia – segregacja odpadów, kompostowanie, ekologiczne zachowania i praktyki. Drobne nagrody dla słuchaczy i uczestników quizów. Edukacja przeciwpożarowa –  pokazy i inne niespodzianki przygotowane przez strażaków.

15 maja (poniedziałek) – Święto Polskiej Niezapominajki
– godz. 11. – dziedziniec Pałacu Ogińskiej przy niezapominajkowym klombie – przybliżenie uczestnikom postaci redaktora Andrzeja Zalewskiego inicjatora ustanowienia i obchodów Święta Polskiej Niezapominajki, historia tego święta. Spacer szlakiem niezapominajkowych instalacji w siedleckich parkach.

16 maja (wtorek)
– godz. 10. – zajęcia dla młodzieży szkolnej i mieszkańców. Gra miejska piesza „Zielone Siedlce – Park Aleksandria”, start Centrum Informacji Turystycznej ul. Pułaskiego 7. Informacje i zapisy drużyn szkolnych do 15 maja godz. 15. tel. 510 379 651. Indywidualny udział bez zapisów.
– godz. 15. – Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach – otwarte spotkanie tematyczne pt. „Bo drzewa są jak ludzie …” Zaproszenia na spotkanie z udziałem dr Ryszarda Kowalskiego – spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa najmłodszych mieszkańców pod tytułem “Niezapominajki to są kwiaty z bajki”. Jest to wystawa promująca Święto Polskiej Niezapominajki.

źródło: Zarząd Koła PKE “Podlasie w Siedlcach

 

Komentarze (1)

  1. ztejsamejstrony dodano 4 lata temu

    Gdzie oprócz hasła będą Nowe Siedlce?
    Miastem ogrodem Nowe Siedlce były 30-25 lat temu a teraz to jest zagęszczona dzielnica domków jednorodzinnych. Zimą śmierdząca od spalanych śmieci latem od śmierdzących samochodów. Spotkanie pod topolą na Placu Wolności wystarczy bo dalej nie ma co pokazać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?