SPIN

Z pomaganiem nam do twarzy – zostań wolontariuszem

Aneta Borkowska wtorek, 9 maja 2017, 15:40 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza chętne osoby do włączenia się w wolontariat. Do Centrum Wolontariatu może zgłosić się każdy, aby następnie zaangażować się w wybraną formę pomocy potrzebującym.

– Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innej osoby lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Tak mówi definicja, ale w praktyce, dla każdego z wolontariuszy Caritas, słowo „wolontariat” ma inny wydźwięk. To dar serca, wsparcie, nauka, pomoc, mnożenie swoich talentów, szansa osobistego rozwoju i realizacji pasji, okazja do zdobycia nowych umiejętności i przeżycia fantastycznej przygody. To coś, co – jak podkreślają sami wolontariusze – nakręca ich pozytywnie i pozwala dostrzec, jak sami wiele posiadają – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Centrum Pomocy CDS.

Będąc wolontariuszem w takiej organizacji jak Caritas, można zmienić czyjeś życie na lepsze, brać udział w różnych eventach i imprezach, a także poznawać ciekawych ludzi.

Szczegółowych informacji udziela Marta Próchnicka – koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach pod nr tel.: 510-756-437

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej / fot. Paulina Chajewska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?