SPIN

Siedlecki UPH został partnerem ZUS

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 maja 2017, 11:19 Społeczeństwo

W Siedlcach rusza projekt „Ubezpieczenia Społeczne – edukacja z ZUS”. Rektor UPH Tamara Zacharuk oraz prezes ZUS Gertruda Uścińska zawarły porozumienie, dzięki któremu będą odbywały się wykłady, projekty badawcze i konferencje naukowe.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych potrzebuje wsparcia środowiska akademickiego. Polacy nie zdają sobie zazwyczaj sprawy, że nasze obecne decyzje zawodowe wpływają m.in. na wysokość przyszłych świadczeń. To porozumienie to ważny krok w stronę poznania systemu ubezpieczeń społecznych przez przyszłych pracodawców i pracowników – mówi prezes ZUS. – Liczymy na to, że nasi pracownicy będą aktualizować swoją wiedzę i podnosić kwalifikacje na studiach podyplomowych organizowanych m.in. właśnie przez UPH. Cieszy mnie także fakt, że dzięki porozumieniu studenci będą odbywać w ZUS różnego rodzaju praktyki i staże. W mojej ocenie podpisanie porozumienia zapewni korzyści zarówno Zakładowi jak i uczelni – dodaje.

źródło: Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego / fot. Maciej Mazurek

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?