SPIN

Maciej Drabio przewodniczącym SLD

Aneta Borkowska czwartek, 18 maja 2017, 20:17 Aktualnie

Maciej Drabio został przewodniczącym SLD w Siedlcach. Wybory odbyły się wczoraj, decyzja była jednomyślna, a nowy szef nie miał rywala.

– Skupiamy się na nadchodzących wyborach samorządowych zarówno do miasta jak i powiatu. Będziemy chcieli stworzyć wspólną lewicową ofertę wszystkich ugrupowań lewicowych jakie są w Siedlcach. Być może uda się stworzyć jeszcze szerszą formułę. Siedlczanie czują potrzebę zmian rachitycznych i nieudolnych rządów PiS – mówi Drabio. – Od kilku lat z powodu katastrofalnego zadłużenia w Siedlcach mamy zastój inwestycyjny. Mamy pomysł jak to zmienić, ale szczegóły przedstawimy za jakiś czas. Cel najważniejszy to powrót lewicy do aktywnej polityki na poziomie rady miasta i rady powiatu – dodaje.

 

9 komentarzy

 1. ??? dodano 3 lata temu

  pierdu pierdu

 2. mieszkam tu dodano 3 lata temu

  Lewicowa mowa-trawa. Mają pomysł na długi?Kredyt na inwestycje czy sprzedaż spółek miejskich?I jakie inwestycje? A może państwowy zakład pracy zbudują?

  • Maciej Drabio dodano 3 lata temu

   Zarówno sam sposób wybrnięcia z pułapki długu, w który wpędziło nasze miasto, jak i wskazanie inwestycji, które są niezbędne i realne do przeprowadzenia, jest trudną materią w tej sytuacji. Mamy pomysły, ale za wcześnie by je przedstawiać. Proszę się uzbroić w cierpliwość i trochę zaczekać z komentarzami do ich zaprezentowania. Wtedy chętnie przyjmę krytykę bo ona prowadzi do właściwych rozwiązań.

 3. hehe dodano 3 lata temu

  Jak powiedział kiedyś ktoś mądry:
  Komunistom prędzej czy później skończą się wasze pieniądze.

  • Powtarzam dodano 3 lata temu

   Nawet w CCCP nie było komunistów, a tym bardziej w naszym kraju teraz.

 4. Babcia dodano 3 lata temu

  Bez picu Panie bez picu! Socjalizm jest na księżycu! A w Polsce pracować trzeba dla chleba Panie dla chleba!

 5. Michał Radzikowski dodano 3 lata temu

  Do "mieszkam tu":

  Proponuję, by Pan/i schowała swój pesymizm do kieszeni do czasu publikacji całego programu wyborczego SLD na zbliżające się wybory samorządowe. Dopiero wówczas ocena planów tej formacji w kontekście lokalnej gospodarki będzie miała charakter mniej lub bardziej merytoryczny, co da podstawy do polemiki.

  Próba wywołania dyskusji na dzień dzisiejszy jest zdecydowanie przedwczesna. Jeśli jednak pragnie Pan/i podzielić się swoim stanowiskiem na dany temat to daję już teraz ku temu szansę.

  Jako sympatyk SLD i Razem zamierzam zaproponować tym formacjom podniesienie jakości polityki promocyjnej naszego samorządu do standardów europejskich poprzez wydzielenie odrębnego stanowiska odpowiedzialnego za PR Siedlec z Biura Prezydenta, które według obecnego statutu sprawuje także funkcję promocyjną na kraj i zagranicę.

  Każdy mieszkaniec tego miasta uważnie obserwujący działania władz doskonale wie, iż poziom promocji Siedlec na arenie różnych szczebli jest wręcz katastrofalny. Katastrofalny także dla rodzimego biznesu handlowo – usługowego, poprzez "ściąganie" wielkopowierzchniowych sieci komercyjnych z zagranicznym kapitałem.

  Osoba zatrudniona na wspomnianym przeze mnie stanowisku byłaby odpowiedzialna nie tylko za aktywną promocję walorów inwestycyjnych Siedlec za pośrednictwem środków masowego przekazu, ale również i może przede wszystkim za skuteczne pozyskiwanie partnerów zagranicznych szukających nowych miejsc na rozszerzenie swojej działalności produkcyjnej. Jej wynagrodzenie oczywiście uzależnione byłoby od efektów pracy.

  Co Pan/i na to? Chętnie zapoznam się z Pańskim/Pani stanowiskiem w tym zakresie. Czy mój pomysł ma szansę na realizację? Proszę się nad tym zastanowić i dać znać w komentarzu.

  Pozdrawiam

 6. JOKO dodano 3 lata temu

  Chyba Drabio od lat kierował albo współkierował SLD w Siedlcach wyniki i sukces widać po składzie Rady Miasta a wybory gdzie były czy p[oznamy cały skład Zarządu i Rady

 7. Anonim dodano 3 lata temu

  "…ale również i może przede wszystkim za skuteczne pozyskiwanie partnerów zagranicznych szukających nowych miejsc na rozszerzenie swojej działalności produkcyjnej."

  Był taki "ktoś" kto pzyskał dla Siedlec inwestora zagranicznego. Nie zaproszono go nawet na otwarcie zakładu.

  "Jej wynagrodzenie oczywiście uzależnione byłoby od efektów pracy."
  Pazyskasz w danym miesiącu partnera zagranicznego lub więcej, zarobisz.

  Panie to nie "Avon" to nie "Zepter".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?