SPIN

Nie starczyło miejsc dla wszystkich w przedszkolach publicznych

Aneta Borkowska piątek, 19 maja 2017, 08:28 Siedlce

Dla 159 dzieci zabrakło miejsca w siedleckich przedszkolach. Pierwszy – internetowy – etap rekrutacji do tych placówek zakończył się w miniony poniedziałek. Rodzice złożyli ponad 1000 wniosków.

– Komisje rekrutacyjne zakwalifikowały 876 dzieci. Przede wszystkim były to trzylatki, mniej było już czterolatków, a pięciolatków około 50 – mówi Dariusz Dybciak, rzecznik urzędu. – Nie zakwalifikowano 106 trzylatków i 50 czterolatków – dodaje.

Rekrutacja uzupełniająca zacznie się w najbliższy poniedziałek. Jak informują urzędnicy, w sumie w placówkach publicznych i prywatnych na dzieci czeka cały czas ponad 400 miejsc.

– Będziemy jeszcze musieli ogłosić konkurs na świadczenie usług publicznych w przedszkolach niepublicznych – wyjaśnia rzecznik. – To niebawem się rozstrzygnie i będziemy dofinansowywać te placówki niepubliczne, które zdecydują się przyjąć głównie trzylatki w tej obecnej rekrutacji – dodaj. 

2 komentarze

  1. Babcia dodano 4 lata temu

    To jak to jest? 150 miejsc brak? Czy 400 miejsc wolnych?

  2. observer dodano 4 lata temu

    w żłobku też zabrakło

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?