SPIN

Umowy podpisane, prace ruszą lada moment

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 maja 2017, 11:53 Siedlce

Od słów do czynów – 38,8 mln zł unijnego dofinansowania pójdzie na dwie najważniejsze inwestycje w Siedlcach: budowę tunelu w przedłużeniu ulicy Kilińskiego i trzeciego etapu wewnętrznej obwodnicy.

Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisały władze Mazowsza i Siedlec.

Chciałoby się powiedzieć: Nareszcie!. Mam nadzieję, że to nie pierwsze umowy na inwestycje w Siedlcach, ale konkurencja jest ogromna. Jeszcze tylko „Żółkiewski” i park „Aleksandria” i rzeczywiście nieźle by to wyglądało – powiedziała podczas spotkania Janina Orzełowska, wicemarszałkini Mazowsza.

To szansa dla miasta i regionu. To ważne inwestycje, które pozwalają mieszkańcom lepiej żyć – dodała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach projektu wykonane zostaną prace drogowe jak: budowa nawierzchni, skrzyżowań, kanalizacji. Przebudowana będzie sieć wodociągowa, ciepłownicza i energetyczna. Powstaną ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki z miejscami parkingowymi, zjazdy oraz ekrany akustyczne. Inwestycje mają być zakończone w połowie 2018 roku.

Z chwilą kiedy pojawiła się informacja o przebudowaniu linii PKP, od razu pomyślałem, że to szansa na inwestycje drogowe wokół kolei. Wszystko rodziło się jednak w bólach. Dzisiejsze 40 milionów to tylko część unijnych pieniędzy na te inwestycje, bo część prac wykonano w ramach prac kolejowych – przypomniał Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – Były wątpliwości czy miasto będzie miało pieniądze na wkład własny i kto będzie liderem RITu. Trzeba było spełnić twarde warunki, ale teraz mogę powiedzieć, że dziękuję iż dobrnęliśmy do tego momentu, w którym podpisujemy umowę – dodał.

Przypomnijmy, że władze Siedlec rozstrzygnęły już przetargi na obie inwestycje. 5 czerwca zaplanowano podpisanie umowy z wykonawcą na budowę tunelu, a cztery dni później, czyli 9 na obwodnicę.

Wykonawcą tunelu, który połączy ul. Kilińskiego ze Składową został Warbud S.A. Kwota to 21 764 671,49 zł brutto. Przetarg na III etap obwodnicy, łączący ul. Składową z ul. Ryszarda Kaczorowskiego wygrał STRABAG za ok. 31,5 mln zł.

6 komentarzy

 1. przed wyborami dodano 4 lata temu

  "– Z chwilą kiedy pojawiła się informacja o przebudowaniu linii PKP od razu pomyślałem, że to szansa na inwestycje drogowe."

  Tunel powinien być wykończony razem z inwestycją węzła kolejowego.

  Przez ten tunel dla małych samochodów zniszczono "wizytówkę Siedlec", kładkę.

  Teraz to nic innego jak kiełbasa przedwyborcza.
  Kiełbasa zapleśniała z racji wieku (gadanie trwa od 2007r) i ciekawe czy nasyceni tym czymś wybierzemy ponownie to co mamy.

 2. ZORRO dodano 4 lata temu

  Taka UNIA EUROPEJSKA DOBRA BO DAJE KAS,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,E ,A MOŻE WOJCIECHU Z JEDNĄ RODZINĘ Z SYRII DO SIEDLEC NIE KONIECZNIE KATOLICKĄ , NIECH MECZET POWSTANIE NA PLACU SIKORSKIEGO WTEDY POWIEM ŻE MASZ J……………………..A ATAK TO TY JESTEŚ E………………….SZEK .amen alleluja i do przodu

 3. ztejsamejstrony dodano 4 lata temu

  Gdzieś to już czytałem ale jak się uda to Wojciech Kudelski na sto parę lat zapisze się w historii Siedlec, jako twórca piątego przejazdu przez tory (most łukowski, garwoliński, warszawski i przejazd ul. Piaskową). Co innego, że ten tunel cieniutki.
  Co tam sto lat? Górnolotnie wyszło.

  • mb dodano 4 lata temu

   Troszkę liczenie Ci nie wyszło. Istniejące tylko przez Linię Kolejową 2:
   http://www.tinypic.pl/9esqrcjtydxl

 4. gość dodano 4 lata temu

  A co będzie jak Unia teraz tych pieniędzy nie da ? zostanie tylko dziura w ziemi ?

 5. Pawel dodano 4 lata temu

  Po ostatnich ekscesach ministra Waszczykowskiego to Siedlczanie moze nie dac.I nie zdziwilbym sie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?