SPIN

„Bieganie daje dużo radości. To jest taki mój czas”

Aneta Borkowska czwartek, 1 czerwca 2017, 11:15 Sport

42 km i 195 m czyli 14 okrążeń siedleckiego zalewu – tyle wynosi maraton. Przebiec za jednym razem to nie lada wysiłek, dlatego leniwce.pl dla tych, którzy kochają bieganie, ale jeszcze boją się zmierzyć z tym dystansem za jednym podejściem zorganizowali Siedlecki Maraton na Raty.

Zawodnicy pokonywali dystans w pięciu etapach (w każdą kolejną środę maja).

Adam

Po raz pierwszy startowałem. Biegło się doskonale. Biegam z przyjacielem od dwóch miesięcy. Właśnie dlatego, że to maraton na raty to się zdecydowałem, ale mam nadzieję, że kiedyś uda się rozliczyć z tym dystansem za jednym razem. Na razie pod koniec wakacji wystartuję w półmaratonie.

Tadeusz

W tej imprezie startuję po raz drugi, przebiegłem dystans w trzech cyklach. Dobrze mi się tutaj biegało bo robiłem kilometr w czasie niewiele większym niż 5 minut, a zazwyczaj było to 5.30. Ja mam ponad dwadzieścia maratonów za sobą, więc to nie jest dla mnie nowość. Ale gdyby ktoś chciał zacząć biegać to radzę przede wszystkim zachować zimną głowę. Nie porywać się od razu na długi dystans, trzeba się przygotowywać, rozbiegać, robić interwały, by przyzwyczaić organizm do dużego wysiłku. Zachować rozsądek.

Henia

Jestem po raz pierwszy, zaczęłam chodzić na treningi na stadionie, które są organizowane co wtorek. Tam wszyscy mówili, że biorą udział, więc i ja się zdecydowałam i nie żałuję. Jeśli ktoś już trochę biega to nie jest to wielki wysiłek, dla kogoś kto pierwszy raz to zapewne większy. Polecam i zachęcam, bo w swojej kategorii wiekowej nie mam za bardzo konkurencji.

Dorota

Ja trzeci raz, ten etap łatwiejszy, łatwiej się było zorganizować, bo w jeden weekend zawsze coś mogło komuś wypaść. I przede wszystkim łatwiej rozłożyć siły i podobała mi się taka forma. Ja podchodzę rywalizacyjnie do biegów i jak już startuje to nie umiem powoli. Miałam tutaj koleżankę, która narzucała tempo i zrobiłam życiowy rekord. Miałyśmy czternaście i pół minuty na okrążenie. Zaliczyłam Koronę Maratonów Polskich, w tym roku zaplanowałam Koronę Półmaratonów. Co daje bieganie? Radości dużo, można się odstresować, jak się trenuje to człowiek ma dużo czasu na przemyślenia, dużo fajnych pomysłów przychodzi do głowy. To jest taki mój czas.

Była to już 4 edycja Siedleckiego Maratonu na raty. A dokładne wyniki już niedługo na stronie organizatorów czyli www.leniwce.pl.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?