SPIN

Lada moment ruszą prace przy tunelu, umowa już podpisana

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 czerwca 2017, 21:47 Siedlce

Za rok siedlczanie będą mogli korzystać z tunelu pod stacją kolejową. Długo wyczekiwana inwestycja lada moment ruszy. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą na budowę przedłużenia ulicy Kilińskiego do ul. Składowej.

Warbud S.A. wybuduje nową, dwukierunkową ulicę, która zakończona zostanie rondem przy Składowej, ale też parkingi, dojazdy czy schody dla ruchu pieszego.

– Uczestniczymy w ważnej i historycznej dla naszego miasta chwili, gdyż rusza inwestycja, którą przygotowujemy od 2007 roku. Trzeba było dużo determinacji i uporu, szukania przyjaciół i wsparcia – mówi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – To jest firma sprawdzona, ona wie, że Siedlce są wymagające, a my jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy – dodaje.

Wykonawca wejdzie na budowę już niedługo, a więc jednocześnie rozpoczną się utrudnienia. W ciągu najbliższych dni wykonawca przedstawi Wydziałowi Dróg UM harmonogram prac oraz plac organizacji ruchu w czasie rozbudowy.

– Chcemy, aby był dojazd do mieszkań w ciąg ulicy Kilińskiego, ale wiemy, że wykopy będą głębokie, więc będą niedogodności. Samochody, które były parkowane na tej ulicy będzie można zostawić na Kolejowej – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg. – Na razie sam nie mogę powiedzieć więcej, bo muszę otrzymać cały plan od wykonawcy. Jak już tyko go dostaniemy to od razu będziemy informować mieszkańców – dodaje.

Koszt całkowity prac to 21 764 671,49 zł. Termin wykonania robót to 11 maja przyszłego roku. Umowę w imieniu Warbudu S.A. podpisał Piotr Mika, członek zarządu firmy.

Również dziś została podpisana umowa na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla projektu „Budowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ul. rotmistrza W. Pileckiego” z Piotrem Piotrkowiczem, pełnomocnikiem konsorcjum firm: lidera Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH i partnera: Eksamtetr Sp. z.o.o. Wartość kontraktu to 478 470 zł, a termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy to 31 sierpnia 2018 r.  

fot. UM Siedlce

Komentarze (1)

  1. mumu dodano 4 lata temu

    Chyba coś nie tak w tym artykule. WARBUD wybuduje II Etap obwodnicy, a tunel z dojazdami wybuduje STRABAG. Tak podaje BIP miasta siedlce i ogłoszenia o wyborze ofert.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?