SPIN

Rowery miejskie wracają do Siedlec

Aneta Borkowska środa, 7 czerwca 2017, 12:59 Siedlce

Od 15 czerwca wracają rowery miejskie. Do dyspozycji mieszkańców będą 4 stacje i 32 rowery. System pod nazwą Jackoower będzie działał do połowy września.

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zdecydowała , że w tym roku stacje będą znajdowały się przy kościele pw. świętego Józefa, Brofakturze, Pawilonie–Młynarska oraz nad zalewem.

Obsługująca stacje firma Nextbike Polska uruchomi także specjalną aplikację na smartfony, która ułatwi wypożyczenie roweru i zarządzanie kontem. Mieszkańcy Siedlec zyskają również dostęp do ponad 10 tysięcy rowerów Nextbike w 26 miejscach w Polsce.

Z systemu można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej www.jackoower.pl i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą opłaty za wypożyczenie. Pierwsze 15 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do 60 minut kosztuje złotówkę, druga godzina – 2 zł, trzecia – 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł.

By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji Jackooweru.

źródło: Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska /  fot. Marcin Przybylski

Komentarze (1)

  1. Kim trzeba być? dodano 4 lata temu

    Kim trzeba być by się zarejestrować, zapłacić i reklamować np. firmę TOPAZ? Kim?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?