SPIN

Mostostal wykształci uczniów „Rolnika”

Aneta Borkowska czwartek, 8 czerwca 2017, 07:21 Siedlce

Praktyczne umiejętności dla uczniów, a zdobywanie wyszkolonych pracowników dla firmy. Takie korzyści płyną z podpisanej wczoraj umowy pomiędzy Mostostalem Siedlce i ZSP nr 4.

Dzięki porozumieniu uczniowie kierunków: ślusarz oraz mechanik, monter maszyn i urządzeń będą mogli odbywać praktyki w siedleckim zakładzie.

– Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu dla połowy grupy jednej klasy – mówi Leszek Rozbicki, pełniący obowiązki dyrektora ZSP nr 4. – W szkole zdobędą wiedzę teoretyczną, a tu w zakładzie pracy mając kontakt z maszynami, których szkoła nie posiada oraz z produkcją nauczą się praktycznej strony zawodu – dodaje.

Najlepsi uczniowie mogą liczyć na znalezienie zatrudnienia po skończeniu szkoły. To z kolei ogromna korzyść dla Mostostalu.

– Młodzi ludzie u nas zdobędą zawód, który jest poszukiwany i u nas i w Polsce i w Europie – mówi prezes Andrzej Hojna. – Będziemy mieć pracowników, których sami przygotujemy od samego początku. Będziemy ich obserwować, poznamy, to ogromna korzyść – dodaje.

Mostostal przygotuje jednego pracownika, który będzie pracował z uczniami, będzie także zawsze obecny opiekun ze szkoły.

2 komentarze

  1. Rolnik dodano 4 lata temu

    I to jest konkretna korzyść dla mieszkańców a przede wszystkim dla uczniów ZSP. Dyrekcji ZSP i Zarządowi Mostostalu Siedlce gratuluję porozumienia.

  2. Absolwent dodano 4 lata temu

    Popierniczyło wam się dokładnie , ośmieszacie się do spodu . Rolnik to rolnik a murarz to murarz pogadajcie i dajcie szanse Budowlance , Elektrykowi a jak to nie wypali to jeszcze wam zostaną wam klerycy nie zginiemy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?