SPIN

Premiera spektaklu „Nasza Klasa w PRL-u II”

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 czerwca 2017, 14:54 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 czerwca (środa) o godz. 19. do sali „Podlasie” na spektakl „Nasza Klasa w PRL-u II” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

– W spektaklu chciałam na przykładzie szkolnej klasy ukazać młodzież lat 80-tych, jej zachowanie, na które wpływał wrogi system polityczny. To przeplatające się, pełne humoru, ale i powagi sceny osadzone w realiach PRL-u. Ówczesna sytuacja polityczna, uczestnictwo w ruchu oporu, rodząca nadzieję Solidarność wywierały wpływ na życiu młodzieży – mówi Joanna Woszczyńska, choreograf oraz reżyser.

Obsadę musicalu stanowią tancerze i wokaliści Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ” oraz fantastyczne osoby, które dołączyły do zespołu dzięki castingowi. Wśród wykonawców zobaczymy m.in. Arkadiusza Zempurę, Kamila Januszewskiego (lidera zespołu Słodko-Kwaśni) Magdalenę Czmoch – tajemniczą babcię znaną z musicalu Dzieci Powstania ’44.

Pierwsza wersja spektaklu Nasza Klasa w PRL-u powstała w 2008 roku według scenariusza, reżyserii oraz choreografii Joanny Woszczyńskiej. W 2009 roku Nasza Klasa w PRL-u została wystawiona w Instytucie Polskim w Paryżu z okazji XXV-lecia ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska / przygotowanie wokalne – Ada Pogoda-Kołodziejak / aranżacje muzyczne – Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński / reżyseria światła – Artur Klepacki, Artur Wytrykus / montaż filmowy – Andrzej Kułak, Sebastian Gumiński

Rezerwacje tel. 25 794 31 03 oraz 25 794 31 26

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.