SPIN

Sesje rady tracą (i tak niski) poziom

redakcja środa, 28 czerwca 2017, 15:27 Siedlce

Ostre słowa padły wczoraj podczas siedleckiej sesji miasta. Radnym coraz częściej brakuje kultury. O tym komu tym razem zabrakło jej w pierwszej kolejności oceńcie sami.

Wszystko zaczęło się od wystąpienia radnego Andrzeja Sitnika, który po raz drugi zabrał głos w punkcie dotyczącym udzielenia absolutorium Wojciechowi Kudelskiemu.

Oczekiwałem, że zrealizowanie dziewięciu budżetów daje prezydentowi podstawę do tego, żeby ten dziesiąty budżet był przygotowany w oparciu o wiarygodne dane. Jak czytam w uzasadnieniu wniosku o 22 mln obligacji, że będzie to spłacone z dochodów, a potem jest to spłacane z kredytów, czuję się oszukany (…) A jak w Katolickim Radu Podlasie mówił Pan, że do maja spłaciliśmy 30 milionów zadłużenia, to była to prawda czy kłamstwo? Chciałem to wyjaśnić, bo na podstawie dokumentów, które otrzymujemy nic na to nie wskazywało, ale koalicja tego nie chciała – dopytywał Henryka Niedziółkę Sitnik.

Ja nie kłamię – zaoponował przewodniczący rady miasta. – To znaczy powiedziałem, że w przeciągu roku spłaciliśmy. Oczywiście to w tym roku mamy niecałe pół roku, czyli … 30 milionów w przeciągu roku i było to oczywiście może niedomówienie, jeżeli ktoś źle zrozumiał – zaczął tłumaczyć Niedziółka po czym przypomniał, że on nie kłamie. – Choć czasami zdarza mi się kłamstwo, powiedzmy – w sali konferencyjnej rozległ się śmiech. – Zdarzyło mi się kłamstwo na temat pana Sitnika i z tego miejsca chciałbym pana Sitnika przeprosić. Bo kilka lat temu kiedy pan Sitnik był szefem OSiR-u, wszyscy mówili, że pracownice myły pański samochód. A to jest nieprawda! Bo pracownice nie myły pańskiego samochodu, bo to był samochód pańskiej żony. I za to bardzo przepraszam Pana – zakończył, a część radnych zaczęła bić brawo.

Sam Andrzej Sitnik, nie wdawał się w niepotrzebną dyskusję i słowa skomentował krótko: Gratuluję panie przewodniczący.

Niedziółka jednak nie odpuszczał ku rozbawieniu radnych PiS.

I proszę mi nie zarzucać kłamstwa. Bo już pana przeprosiłem – dodał. Możliwe, że chwilę później swojej złośliwości pożałował, bo głos zabrał radny Mariusz Dobijański…

Panie przewodniczący, bardzo pana przepraszam… jest pan jest cham i prostak – wyparował do niego. – Ale przeprosiłem pana – zaznaczył od razu.

Henryk Niedziółka przeprosin radnego nie docenił, stwierdził, że „pozostawi to bez komentarza”.

Rozumiem, że „co wolno wojewodzie”, tak? Pan zachował się w ten sposób przed momentem do radnego jako przewodniczący rady. Pan przewodniczący! – zdenerwował się radny PO.

Proszę na mnie nie krzyczeć – wyparował Niedziółka.

Ale jak pan może się tak zachowywać? – pytał go Dobijański.

Przeprosiłem, że mówiłem o tym, że… – zaczął przewodniczący, ale nie dokończył. – Ja już pana przeprosiłem – powiedział radny Platformy.

Ale obraził mnie pan, panie radny – odpowiedział Niedziółka.

Ale przeprosiłem za to dwukrotnie, trzeci raz przepraszam – nie dawał za wygraną Dobijański.

Wymianę zdań ostatecznie przerwał Niedziółka. – Ze względu na pański stan zdrowia nie będę z panem dyskutował – powiedział, a Mariusz Dobijański za to „serdecznie podziękował”.

31 komentarzy

 1. KULTURA dodano 4 lata temu

  Szanowny Panie Henryku Niedziółko , bardzo pana przepraszam , ale to zwykł obciach . Jeszcze raz Pana przepraszam . Po prostu kabaret . HaHa ha

 2. Zorro dodano 4 lata temu

  Dobity zachowałeś jak tchórz ja bym mu wygarnął wszystko taki przewodniczący to wstyd dla miasta kogo on reprezentuje wiochę zabitą deskami z pod Łosic ,sts towarzystwo kilku stołków wymyślonych na zamówienie co ci ludzie z tego stowarzyszenia zrobili dla Siedlec, dla własnej D…. tak amen

 3. Jogi dodano 4 lata temu

  Pan Henryk chyba dostał to na co sam zasłużył . Pozdrawiam Panie Mariuszu.

 4. Normalnie Ukraina . dodano 4 lata temu

  Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka . Brawo Dobijański .

  • Nie! dodano 4 lata temu

   Pan D. przekroczył nie tylko granice dobrego smaku. Przekroczył dobre obyczaje i niestety także normy prawne. Po co w ogóle się odezwał? Przecież z tekstu wynika, że wymiana zdań dotyczyła dwóch innych osób. Ciekawe jak ocenia to zdarzenie po fakcie?

   • Nie. A może jednak? dodano 4 lata temu

    Rozumem że gdy jeden bije drugiego to trzeci udaje że nie widzi. Przejaw dobrego smaku?

   • Klaus dodano 4 lata temu

    Pytasz – masz

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1448406375216632&id=100001418491839

 5. Kapciowy . dodano 4 lata temu

  STS to w tej chwili to samo co PIS . Lepiej głosować na oryginał niż podróbkę , bo kto dotyka Pisu ten znika . Tego życzę Heńkowi i całemu sts .

 6. Przewodniczący dodano 4 lata temu

  To nie przewodniczący, to zwykły czytacz spisu obrad. Obrady prowadzi Prezydent.
  Kiedy to się skończy?
  Był wybierany na Prezydenta, a nie na radnego.

  • Mariano Italiano dodano 4 lata temu

   To pisałem ja, Marian. Od razu przepraszam.

   • Marian dodano 4 lata temu

    Widzę, że inni mają podobne zdanie do mojego.
    Nie wiem dlaczego tak sIę przyznajesz?
    Pozdrawiam Mariana i jednocześnie przepraszam, że jestem.

 7. Emil dodano 4 lata temu

  Chyba nie macie racji, to Panu D. puściły nerwy. Mimo wszystko nazwać kogoś chamem i prostakiem nie uchodzi Doktorowi i człowiekowi o wyższe kulturze, za jakiego się uważa. Mimo to pozdrawiam, a jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

 8. Emilka dodano 4 lata temu

  Każda akcja rodzi reakcję. Przewodniczący rady jak nazwa wskazuje reprezentuje radę a nie jej część. Nie wykorzystuje nieograniczonego dostępu do mikrofonu by sobie używać na radnym opozycji. Teraz pewnie będzie bardziej trzymał jezyk na wodzy o radni ostrozniej będą rechotać słuchając niskich lotów docinek szefa rady. Czasami mocniejsze ale parlamentarne słowa przynoszą lepszy efekt niż uprzejmie proszę o powstrzymanie złośliwych komentarzy.

 9. Alex dodano 4 lata temu

  Smutne jest to, że obaj panowie to nauczyciele. Czego oni mogą nauczyć, jaki dają przykład młodzieży?

 10. penia dodano 4 lata temu

  Trzeba pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji w nadchodzących wyborach! Musi nastąpić całkowite oczyszczenie władz i spółek miasta z karierowiczów. Mamy przecież mnóstwo młodych i zdolnych ludzi którzy niestety nie mają szans rozwijać się zawodowo we własnym mieście stąd dojeżdżają do Warszawy lub uciekają za granicę. Więc trzeba im dać szansę a nie głosować po raz setny na tego czy tamtego, który przesiedzi w radzie 4 lata, bierze dietę i nic nie robi dla ludzi którzy na niego głosowali. Niektórzy z nich myślą że już dożywotnio będą sprawować mandat radnego a ciemny naród będzie głosował. Mam nadzieję że mieszkańcy Siedlec w końcu przejrzą na oczy i nie dadzą się omamić pustymi obietnicami. Liczymy na pana Sitnika, wielu młodych go popiera ale musi wyjść więcej do ludzi i zorganizować sobie dobrą kampanię wyborczą, silny sztab no i niestety gromadzić sponsorów, jeśli dalej będzie rządzić PiS do katastrofa, nic się nie zmieni, dalej będzie marazm i beznadzieja.

  • Marek Jastrzębski dodano 4 lata temu

   Zgadzam się w całości z tym co napisałaś. Zapraszam wszystkich, którym na sercu leży rozwój Siedlec do działania w naszym Stowarzyszeniu Bezpartyjne Siedlce.

  • mieszkam tu dodano 4 lata temu

   "Niektórzy z nich myślą że już dożywotnio będą sprawować mandat radnego a ciemny naród będzie głosował." Niestety, mieszkańcy naszego grodu to tak jak wszyscy obywatele polscy: większość jest ciemna i głosuje na swojego. To odnosi się do wszystkich partii tych z lewa i z prawa. Jakość mieszkańców świadczy o jakości radnych. I odwrotnie.

 11. Bob dodano 4 lata temu

  Pan Niedziółka jak doberman atakuje wszystkich i kąsa wszystkich którzy tylko coś powiedzą na Kudelskiego . Typowe zachowanie wasala .

 12. Powtarzam dodano 4 lata temu

  Powtarzam jak mantrę opozycja musi się zjednoczyć by pokonać te leśne dziadki z PIS i STS Platforma Obywatelska ,SLD,PSL , Bezpartyjne razem , a zwyciężycie .Trzymam kciuki .

  • Michał R. dodano 4 lata temu

   W czym Panu przeszkadzają SLD i PSL skoro nie ma ich w Radzie Miasta?

 13. masakra dodano 4 lata temu

  słoma z butów wyłazi… ludzie kogo wy wybieracie???

  • o tu! dodano 4 lata temu

   odpowiedz jest w pytaniu
   https://youtu.be/U7i4cMBEY5Y

 14. Babcia dodano 4 lata temu

  Ten niby przewodniczący to słłłłłłłłłłłłłłłłoma to wstyd dla miasta. dobranoc.

  • dziadek dodano 4 lata temu

   Dodatkowo ten pan chyba jest nauczycielem i wychowawcą. Uczy prostactwa.

  • Sebaaa dodano 4 lata temu

   No sloma.to Dobijanskiemu wylazla.
   Arek, wyluzuj.

 15. Pamiętam dodano 4 lata temu

  Pamiętam jak STS był w opozycji i Niedziółka i Sochacka jak atakowali PIS , a teraz siedzą cicho i konsumują fruty . Tak się zpolaryzowali z PIS ,że nie widać różnicy elektorat prawicowych powinien głosować ewentualnie na orginał a nie podróbkę .

 16. Sebaaa dodano 4 lata temu

  Ej no ja chyba co innego widziałem i słyszałem Pani redaktor na innej sesji byla??? 😉 Niedziolka ukrocil rozmowe. No bez jaj.;)
  Czy lubie czy nie, publiczne obrażanie hmm brzydkimi slowami poprostu nie przystoi i to doktorowi. Tak dzieci przedszkolu jak im argumentow brakuje.hahahaha ;p

 17. Zuza46 dodano 4 lata temu

  Jak zwykle glozak zaklamuje rzeczywistosc na korzysc swoich kolesi.gratuluje dennego poziomu calego portalu.wiecej zlecen wiecej klamstw.Nazywanie kogos na chamem i prostakiem na forum i to jeszcze w takim miejscu to jest wykroczenie co najmniej.Obrzydliwy typek z tego dobijana

  • Zuzanka dodano 4 lata temu

   https://m.youtube.com/watch?sns=fb&v=SI-Fp5k5a5k

   Jak już ochloniesz to odsłuchaj i napisz w którym miejscu Pani Glozak klamie.

 18. jaki.. dodano 4 lata temu

  Zuzo 46 – jaki jest koń każdy widzi. Nie zaklinaj rzeczywistości. Na rozwój za późno, więc nic nie pomoże.

 19. Kamil dodano 4 lata temu

  Pan Henryk od kiedy został przewodniczącym rady i nosi teczkę za Kudelskim stał się taki ważny i władczy , że żal patrzeć . Kiedyś z gwizdkiem biegał po boisku i był swój chłop, a teraz szkoda gadać . Więcej swego głosu nie zmarnuję .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?