SPIN

Utrudnienia po przejściu burzy

Aneta Borkowska czwartek, 29 czerwca 2017, 13:56 Siedlce

Powalone drzewa, zalane i nieprzejezdne ulice. Tak wygląda sytuacja po przejściu burzy nad regionem siedleckim. Nie ma informacji o poszkodowanych osobach.

– Wpływają do nas cały czas zgłoszenia. W tej chwili jest ich już kilkadziesiąt. Dotyczą głównie powalonych drzew i konarów – mówi Paweł Kulicki, rzecznik siedleckiej straży. – Zablokowana jest droga krajowa nr 2 na wysokości miejscowości Mingosy, tam drzewo uszkodziło samochód, ale nikomu nic się nie stało, dodatkowo jednak kilkanaście drzew jest powalonych, a więc w tym miejscu są duże utrudnienia. Już część zastępów jest na miejscu, a kolejne są wysyłane – dodaje.

Tak samo można spodziewać się utrudnień na drogach powiatowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego kraju które obowiązują do godz. 19. Podczas burz wiatr może wiać z prędkością do 85 kilometrów na godzinę, może też spaść grad.

fot. arch

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?