SPIN

Wyniki matur – w Siedlcach nie poszło za dobrze

redakcja piątek, 30 czerwca 2017, 13:18 Aktualnie, Siedlce

Co czwarty maturzysta z Siedlec nie zdał przynajmniej jednego przedmiotu. Takie informacja wynikają z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Dzisiaj rano OKE podała, że zdawalność na egzaminie dojrzałości wyniosła w naszym mieście 75 proc. To najgorszy wynik spośród największych miast w województwie mazowieckim.

Wśród 25 procent są osoby, które oblały jeden przedmiot i mają prawo do poprawki w sierpniu oraz te, które nie zdały egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

Lepiej maturzyści poradzili sobie w Ostrołęce – zdawalność na poziomie 77 proc., Płocku i Radomiu (81 proc.) oraz w Warszawie (86 proc.)

Ogólnie – w województwie mazowieckim zdawalność na maturze wyniosła 80 proc. Wszystkich uczniów było 38 106.

fot. arch

13 komentarzy

 1. byly siedlczanin dodano 4 lata temu

  Siedlce,Siedlce…. jak ja kocham to miasto.

 2. e tam... dodano 4 lata temu

  To wszystko jest nic nie wazne.Mamy przeciez wspanialy uniwesytet (bodajze na 68 miejscu w rankingu).Kazdy sie dostanie.

 3. Obserwator dodano 4 lata temu

  A miało być tak piknie ,a wyszło jak zwykle.

 4. kronikarz dodano 4 lata temu

  Zapewne jest tak jak rok temu. Prus 100% a z drugiej strony niepubliczne po 20%. OKE opublikuje wyniki szkół to zobaczymy. Nota bene w tym roku w Prusie aż 32 uczniów osiągnęło 100% z matematyki. Plus matematyka stoi i nie tylko!

 5. trololo dodano 4 lata temu

  imbecyle, 30% przekroczyć naprawdę nie jest cięzko…

  • prusaczka dodano 4 lata temu

   I to niby sukces szkoły???? czy rodziców którzy finansują korki z każdego niemal przedmiotu i łagodnego traktowania przez nauczycieli. Tam się tylko trudno dostać, potem już jest ok.

 6. zośka dodano 4 lata temu

  Gratuluję tym, którzy zdali, tym, których zjadł stres, współczuję, nie powiem, nie martwcie się, ale życzę Wam, byście jak najszybciej doszli do siebie, a przede wszystkim uwierzyli w siebie. Powodzenia.

 7. Siedlczanin dodano 4 lata temu

  Czekam na ranking szkół pod względem zdawalnosci matur w Naszym mieście

 8. Absolwent dodano 4 lata temu

  Prezydent podpisał umowę z MOSTOSTALEM tam matura nie potrzebna.

 9. BAŚKA dodano 4 lata temu

  Zaskoczę Cię Absolwencie, w MOSTOSTALU MATURA POTRZEBNA I INŻYNIERSKIE TEŻ.

 10. szkoda... dodano 4 lata temu

  Szkoda, że nie ma egzaminów do szkół wyższych, takich jak w moich "czasach" (1969). Zaręczam, że większość "korkowych" maturzystów z dużym procentem na świadectwie – poległaby z kretesem …….i kasy w hipermarketach w nagrodę.

 11. Pracodawca dodano 4 lata temu

  Szukam maturzysty do łopaty

 12. Janek dodano 4 lata temu

  Czekana dilę pchacie się do liceów i techników ? Niektórzy z Was powinni pomyśleć o szkole zawodowej i to nie jest przytyk ! Co do I LO – dyrektorze, to wstyd, że Twoi uczniowie majà takie wyniki dzięki prywatnym zajęciom, a nie ciężkiej pracy rady pedagogicznej, tak jest od lat niestety, wiem to po sobie… kiedyś Was opiszą…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?