SPIN

Nowymi autobusami pojedziemy w grudniu

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 lipca 2017, 12:19 Siedlce

Siedleckie MPK podpisało umowę na dostawę 2. niskopodłogowych autobusów, z systemem odzyskiwania energii hamowania. Będziemy nimi jeździć pod koniec grudnia.

Zakup aut zostanie sfinansowany w całości z własnych środków finansowych Spółki MPK. Za 2 autobusy spółka zapłaci 1 mln 936 tys. 512 zł.

Autobusy będą o długości 12 m. i przystosowane do zasilania olejem napędowym. Będą posiadać nowe, dotychczas niewystępujące w MPK rozwiązanie, tj. system rekuperacji energii odzyskiwanej w procesie hamowania, w którym nadwyżka energii będzie oddawana do układu elektrycznego autobusów, wskutek czego spodziewana jest oszczędność paliwa na poziomie ok. 3%.

Autobusy pomieszczą 105 pasażerów. Będą wyposażone w 26 miejsc siedzących, w tym 8 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi i będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Będą wyposażone ponadto w wewnętrzne kamery, rejestrator cyfrowy, wewnętrzne tablice informacyjne LED dla pasażerów oraz system informacji dźwiękowej.

Umowę podpisali: prezes Autosanu – Michał Stachura i Krzysztof Dębiński, prezes MPK.

źródło: UM Siedlce

3 komentarze

  1. krok... dodano 3 lata temu

    Krok po kroku…MPK za swoje pieniądze odnawia swoja flotę. Tak trzymać.

  2. Optymista dodano 3 lata temu

    Do Warszawy MPK, siedlczan do pracy już niedługo będzie dowozić.

  3. Fan dodano 3 lata temu

    Czemu Unia nie dołożyła się do inwestycji… Czemu nie ma klimatyzacji?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?