SPIN

2 miliony z budżetu miasta dla szpitala miejskiego

Aneta Borkowska środa, 26 lipca 2017, 14:37 Siedlce

Podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji miejskiej, radni jednogłośnie wyrazili zgodę na udzielenie SP ZOZ pożyczki do wysokości 2 mln zł. Kwota ta pochodzić będzie z budżetu miasta i zostanie zwrócona w tym roku.

Udzielona pożyczka zostanie przeznaczona na sfinansowanie spłat zobowiązań wobec kontrahentów z tytułu dostaw towarów i usług. Trudna sytuacja finansowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wynika z braku stabilności finansowania świadczeń medycznych przez Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, a w szczególności nieopłacaniu usług medycznych realizowanych ponad limit.

– Sytuacja placówki skomplikowała się także w związku z opóźnieniem rozpoczęcia funkcjonowania sieci szpitali – powiedział dyrektor SP ZOZ Mirosław Leśkowicz. – NFZ zakładał, że sieć zacznie działać od 1 lipca i tylko do tego czasu podpisywał kontrakty. Podjęto jednak decyzję, że sieć szpitali będzie funkcjonować dopiero od 1 października i udzielona pożyczka pozwoli przetrwać ten trudny czas i na bieżąco realizować zobowiązania – dodał.

Pożyczka zostanie spłacona do końca 2017 roku.

źródło: UM Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?