SPIN

Jutro policyjna akcja „NURD”

Aneta Borkowska środa, 2 sierpnia 2017, 13:23 Siedlce

Jutro (3 sierpnia) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach przeprowadzą na podległym terenie wzmożone działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego czyli „NURD”.

– Głównym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na nieoświetlonych rowerzystów, reagowanie na pieszych korzystających z dróg niezgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym również tych nietrzeźwych, stwarzających realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy Jerzy Długosz, rzecznik komendy. – Przede wszystkim jednak zwrócimy uwagę na pieszych, którzy poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmroku nie używają elementów odblaskowych – dodaje.

W czasie lata policja odnotowuje większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem osób zaliczanych do grupy „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Grupa tych uczestników określana jest mianem „niechronionych”, ponieważ podczas zdarzenia drogowego nie chroni ich karoseria pojazdu.

4 komentarze

 1. artór dodano 3 lata temu

  Trzymam kciuki za tą akcję. Policji polecam zwrócić uwagę na ścieżkę rowerową na ul. 3-go Maja, po której notorycznie spacerują osoby z psami (pozostali piesi też), ul. Składową, gdzie z kolei rowerzyści jadą jezdnią, gdy obok ciągnie się ścieżka rowerowa. Kultura jazdy zarówno przez rowerzystów jak i znajomość przepisów przez kierowców w zakresie praw rowerzystów jest na bardzo niskim poziomie w Siedlcach. Staram się jak mogę unikać jazdy rowerem po "mieście",ale jeżeli już to się zdarzy, to nie pamiętam dnia, żeby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji! Podstawowe zasady: przez przejścia dla pieszych przeprowadzamy rower, jak jest ścieżka rowerowa wzdłuż jezdni MAMY OBOWIĄZEK poruszać się ścieżką!, jeżeli na drodze wyznaczony jest przejazd dla rowerów, tzw. znaki poziome, to rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo!!! Trzymam kciuki za akcję i nie żałować mandatów!

 2. Rowerzysta dodano 3 lata temu

  Wszystko fajnie. Każdy musi przestrzegać przepisów, a wtedy będzie o wiele łatwiej. Tylko dlaczego to wszystko jest robione w formie akcji, a nie codzienną, żmudną, czasami i nudną pracą. Ja dodam jeszcze do tego co proponował przedmówca. Chodnik na wiadukcie ul. Warszawska, most "Garwoliński" i wiele, wiele innych chodników. Jeżę wiele rowerem, ale widząc dorosłego rowerzystę na chodniku, to mnie bulwersuje. A na dodatek wymuszają na pieszych pierwszeństwo.

 3. ktoś dodano 3 lata temu

  Proszę aby Policja zwróciła uwagę na rowerzystów, którzy nie jeżdżą po ścieżce rowerowej na Peskantina !!!

 4. Eryk dodano 3 lata temu

  Most "garwolinski"jazda rowerzystów a wąskie przejście dla pieszych horror jeszcze dzwonią jadąc szybko z górki w stronę miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?