SPIN

Miasto zdąży z remontami szkół

Aneta Borkowska wtorek, 8 sierpnia 2017, 16:33 Siedlce

Miasto przygotowuje swoje budynki oświatowe na nowy rok szkolny. W byłych gimnazjach przystosowywane na przybycie uczniów klas pierwszych są łazienki, trwa także doposażanie pracowni oraz budowanie oddzielnych wejść dla najmłodszych. Spore zmiany zajdą także w SP nr 12 na ul. Unitów Podlaskich.

– Przygotowujemy tam pomieszczenia dla przedszkolaków, by ułatwić życie mieszkańcom tego osiedla, bo przedszkola tam nie było – mówi Dariusz Dybciak, rzecznik siedleckiego urzędu. – Budowane jest oddzielne wejście do przedszkolaków, będzie także dla nich dodatkowy plac zabaw – dodaje.

Remont pochłonie prawie milion złotych, a prace będą wykonane do 10 sierpnia. Jeszcze większe prace wykonywane są w SP nr 10 na Mazurskiej. Tu remont miał zakończyć się do 30 lipca, ale prace trwają dalej i ostatecznie powinny zakończyć się zaledwie na tydzień przed początkiem roku szkolnego.

– Termin uległ zmianie, bo i zakres prac w trakcie remontu znacznie się zwiększył. Głównie o budowę instalacji wewnętrznych – tłumaczy rzecznik. – Placówka zyska dwie sale lekcyjne z zapleczem, korytarzem i wyjściem ewakuacyjnym oraz szatnię z wyjściem ewakuacyjnym na dziedziniec szkoły – dodaje.

Dybciak podkreśla, że „Dziesiątka” cieszy się dużym zainteresowaniem i przez to zmianowość w niej była duża. Do tego niedaleko powstało nowe osiedle mieszkaniowe, a więc liczba uczniów wzrośnie jeszcze bardziej, dlatego powiększenie szkoły było niezbędne. Zgodnie z przetargiem całkowita wartość remontu wyniesie ponad 600 tysięcy złotych.

Rzecznik zapewnia, że wszystkie remonty zakończą się przed pierwszym dzwonkiem. Środki na nie pochodzą z budżetu miasta oraz zwiększonej o 500 tysięcy subwencji.

3 komentarze

 1. Rodzic dodano 3 lata temu

  Szkoda, że środki zostały przekazane na rozbudowę SP 10 i SP 12 na osiedlu, na którym w bliskiej odległości są trzy szkoły podstawowe, a niedaleko jeszcze PG2, a nie na modernizację byłych gimnazjów. Zgodnie z zamierzeniami reformy zwiększenie ilości szkół miało ograniczyć zmianowość i przepełnienie.
  Bardziej przydałoby się zmodernizować boisko przy PG2, ale jak zwykle zwyciężyła dziwna polityka. W jednej szkole będzie po 3-4 klasy jednego rocznika a w innej po jednej…

 2. Spin dodano 3 lata temu

  Jeśli jest kasa na remonty szkół to znaczy, że jest dobrze!

 3. Zośka dodano 3 lata temu

  Zobaczymy w trakcie, jak będzie realizowana reforma, ale współczuję dzieciom i rodzicom, zamieszanie na pewno będzie. W szkołach remonty, super, przyjemnie uczyć się w czystej szkole. Pozdrawiam wszystkich, którzy musieli zmienić szkołę ze względu na reformę. Odwagi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?