SPIN

Rusza remont SORu

Aneta Borkowska środa, 16 sierpnia 2017, 07:46 Siedlce

Będzie kosztował prawie 10 milionów i potrwa pół roku. Siedlecki szpital wojewódzki przygotowuje się do remontu SORu. Będzie on generalny.

– Przede wszystkim zwiększy się powierzchnia użytkowa do tysiąca dwustu metrów kwadratowych, będą dodane nowe powierzchnie po dawnym OIOMie, wyremontowany zostanie także obszar przyjazdu karetek – mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala. – Będą dwie sale zabiegowo-operacyjne, wyłączona tak zwana strefa czerwona. Wymienione będą także sprzęty i aparatura – dodaje.

SOR to często wizytówka szpitala, a jak zapowiada prezes po remoncie będzie to najnowocześniejszy oddział w regionie. Siedlecki SOR dziennie przyjmuje średnio sto pięćdziesiąt osób – od przypadków zagrażających życiu po błahe, które nie powinny tam trafić. Dlatego remont takiego oddziału to nie lada wyzwanie.

– SOR musi funkcjonować cały czas, nie możemy po prostu go zamknąć. Dlatego zostanie przeniesiony w tymczasową strefę w obszarze apteki. Przeniesiony także będzie oddział ginekologiczny – tłumaczy Kulicki.

Inwestycja ma zakończyć się 30 kwietnia przyszłego roku. Szpital musiał ogłosić przetarg dwukrotnie, bo za pierwszym razem oferty znacznie przekraczały kwotę, którą chciał wydać na remont oddziału.

fot. archiwum redakcji

Komentarze (1)

  1. siedlczanin dodano 4 lata temu

    Wszystko dobrze. Tylko czy poprawi się dzięki temu jakość świadczony usług, kompetencja i kultura rozmowy (niech pacjenci nie będą potencjalnymi wrogami)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?