SPIN

Siedlecka kranówka wspiera biegaczy

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 15:34 Siedlce

Czy warto pić wodę z kranu? W Siedlcach zdecydowanie tak! Podczas Biegu Jacka uczestnicy będą zachęcani do picia pysznej i zdrowej kranówki.

Wszyscy uczestnicy PGE VIII Biegu Siedleckiego Jacka na punktach nawadniania na trasie oraz na mecie otrzymają do picia siedlecką kranówkę. Specjalne poidełka od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach pojawią się także na terenie miasteczka biegowego – w Eko Strefie i Strefie gastronomicznej na zieleńcu. Każdy spragniony będzie mógł orzeźwić się naszą wodą.

Co wyróżnia wodę w Siedlcach?

Siedlecka kranówka charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i spełnia wszystkie normy sanitarne w zakresie parametrów fizykochemicznych i bakteriologicznych określone przez polskie i unijne przepisy prawne. Nasza woda pochodzi z podziemnych pokładów położonych na głębokości ok. 100 m i podlega naturalnej filtracji w warstwach geologicznych, gdzie następuje proces jej oczyszczania.

Woda podziemna w Siedlcach jest wolna od bakterii, dlatego też nie ma potrzeby jej chlorowania, zachowuje ona swoje wysokie walory zdrowotne i smakowe. Łączna ilość składników mineralnych w siedleckiej wodzie wodociągowej wynosi średnio ok. 300 mg/l, co stawia ją w czołówce wód źródlanych, nisko zmineralizowanych wśród popularnych wód dostępnych na rynku.

Osoby aktywne piją siedlecką kranówkę. Wybieraj świadomie i pij wodę z kranu. Promocja siedleckiej kranówki podczas Biegu Jacka to pierwszy etap i początek dużej akcji propagującej picie wody z kranu realizowanej przez Zakład Utylizacji Odpadów w ramach kampanii Siedlce? Naturalnie!

Został także nakręcony krótki film, który w bardzo prosty sposób pokazuje zalety picia wody z siedleckich kranów. Spot TUTAJ (kliknij)


 

Komentarze (1)

  1. Głupota siedlecka dodano 4 lata temu

    Ta reklama jest na miarę Siedlec.
    W mieście gdzie wody z PEWIK używamy do wszystkiego reklamowanie jej jest chyba zbędne.
    Wydawanie publicznych pieniędzy na tego typu reklamę (publicznych) to przestępstwo.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?