SPIN

Pierwsze klimatyzowane autobusy w Siedlcach

Aneta Borkowska czwartek, 31 sierpnia 2017, 19:54 Siedlce

Już niedługo na ulice wyjadą dwa nowe niskopodłogowe autobusy. Nowoczesne, oszczędne i co chyba najbardziej ucieszy pasażerów będą posiadały klimatyzację.

– To 12 metrowe autobusy marki Autosan, testowaliśmy je i jesteśmy zadowoleni – mówi prezes MPK Siedlce Krzysztof Dębiński. – Nowością będzie system, który będzie kumulował energię podczas hamowania co przyniesie oszczędność paliwa na poziomie 3 procent. Będą także zintegrowane kasowniki, w których będzie można skasować zarówno papierowe bilety jak i odbić karty – dodaje.

Nowe autobusy zastąpią te najbardziej zasłużone i obecnie najstarsze w MPK. Będą jeździły na wszystkich liniach, jednak w czasie lata i panujących wtedy upałów na pewno będą jeździć po mieście.

Koszt zakupu to niemal 2 miliony złotych. Do Siedlec nowy tabor trafi najpóźniej 20 grudnia.

5 komentarzy

 1. AAAA autobus dodano 4 lata temu

  Kto umie wyjaśnić politykę zakupową MPK? W chwili obecnej mamy: Volvo, Man, Mercedes, teraz dla odmiany kupujemy Autosany… Czy następne mogą być Solarisy?

 2. Ernest dodano 3 lata temu

  Cena AAAA autobus i tylko tyle…

 3. Siedlczanin dodano 3 lata temu

  Widzę, że z wielkim opóźnieniem wchodzi do tego miasta cywilizacja. Pierwsze autobusy z klimatyzacją… Widać kto tu rządzi. Zero nowoczesności, polotu, kreatywności. Długi na dwa pokolenia do przodu i myślenie jak za PRLu. Brawo Siedlczanie.

 4. Ola dodano 3 lata temu

  Przy upale ponad 30stopni,klimatyzacja przy otwieranych drzwiach i tak nie schłodzi autobusu

 5. Kuba Kowalczyk dodano 3 lata temu

  Dlaczego tak oszukujecie? One będą miały klimatyzację, ale tylko w miejscu pracy kierowcy…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?