SPIN

STBS wybuduje nowy blok

Aneta Borkowska czwartek, 7 września 2017, 13:16 Siedlce

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku kolejni siedlczanie będą cieszyć się z własnego kąta. Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na budowę bloku przy Gospodarczej 13.

– Dostaliśmy działkę od miasta, mamy pozwolenie na budowę, przygotowujemy dokumenty do Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi prezes STBS-u Mirosław Symanowicz.- Jak tylko otrzymamy odpowiedź dotyczącą kredytu ruszamy – dodaje.

W budynku znajdą się 42 mieszkania, które będą miały od 36 do 60 metrów kwadratowych. Czynsz wyniesie w nim około 10 złotych za metr.

– Obecnie w kolejce po nowe mieszkanie czeka 300 osób – mówi Symanowicz. – I zaobserwowaliśmy, że największe zainteresowanie jest mieszkaniami około 45 metrowymi – dodaje.

Budynek będzie oddany do użytku w przyszłym roku. STBS w swoich zasobach ma 11 budynków w których łącznie znajduje się 540 mieszkań.

projekt budynku: STBS

5 komentarzy

 1. LOKATOR STBS dodano 5 lat temu

  STBS W SIEDLCACH JEST NAJDROŻSZE, PORÓWNAŁEM OSTATNIE INWESTYCJE STBS NP. W OSTROŁĘCE TAM BUDOWA TAKIEGO BLOKU JEST TAŃSZA NAWET O PRAWIE TYSIĄC NA 1 M TAK SAMO CZYNSZ JEST DUŻO TAŃSZY, MIESZKA TAM MOJA SIOSTRA ,DLACZEGO W SIEDLCACH WSZYSTKIE INWESTYCJE PUBLICZNE SĄ DROŻSZE, NIECH ODPOWIEDNIE INSTYTUCJE TO ZBADAJĄ PANIE RADNY SITNIK NIECH PAN SIĘ TYM ZAINTERESUJE.

  • Lesio dodano 5 lat temu

   Do lokatora.To że w Siedlcach jest drożej niż w Ostrołęce to nic dziwnego, bo u nas mieszkania są droższe.To się przekłada też na TBS.Ceny reguluje rynek.Zależy to między innymi od wielkości miasta,choć nie zawsze i odległości od W -wy.Na przyklad ceny mieszkań w Mińsku Maz. są wyższe niż w Siedlcach.Tak ,że nie ma co zwoływać komisji i poruszać radnych ,bo to nic nie da.

 2. Ola dodano 5 lat temu

  Zawsze można się wyprowadzić …do Ostrołęki

 3. Stos to mało pikuś dodano 5 lat temu

  Czy wiecie ile nas mieszkańców kosztuje finalnie wybudowanie jednego metra kwadratowego mieszkania komunalnego? Otóż jest to kwota ponad 6000 zł. Bez gruntu i infrastruktury. I to jest super rozwiązanie.

 4. CBA dodano 5 lat temu

  CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE…………………. DO ROBOTY DU …………………………I

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?