SPIN

Gasiuk z Komisji Europejskiej odwiedzi swoje „stare” szkoły

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 września 2017, 09:19 Aktualnie

W piątek (15 września) Marcin Gasiuk, urzędnik Komisji Europejskiej, odwiedzi siedleckie szkoły do których uczęszczał i spotka się z młodzieżą w ramach programu „Back to School”, czyli „Powrót do szkoły”.

Podczas spotkań z uczniami przybliży podstawy współdziałania Unii Europejskiej z Polską i przedstawi możliwości rozwoju osobistego w unijnych instytucjach. Opowie również o funduszach unijnych w naszym kraju.

Odwiedzi: Gimnazjum Publiczne nr 6, ul. Generała Orlicz-Dreszera 3 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa, ul. Floriańska 10.

IDla uczniów takie spotkania to nie tylko okazja, by dowiedzieć się z pierwszej ręki jak działa Unia i jaki wpływ ma na ich życie, ale również szansa wglądu za kulisy pracy urzędników. Dodatkowo poznają możliwości staży i sposób rekrutacji do unijnych instytucji. Dla drugiej strony wizyty te są cenną okazją, aby poznać zainteresowania młodych ludzi, aspiracje i problemy, z jakimi muszą sobie radzić.

źródło: Marta Angrocka-Krawczyk, wydział prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?