SPIN

IV Europejski Festiwal EVRA

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 września 2017, 08:29 Sport

Od 14 do 18 września w Siedlcach będzie rozgrywany IV Europejski Festiwal EVRA z udziałem 15 drużyn z Europy. Będzie to największa międzynarodowa impreza rugby w Polsce w 2017 roku i największa impreza sportowa w Siedlcach pod względem liczby startujących zespołów.

Rozgrywki toczyć się będą w kategoriach powyżej lat 35 i powyżej lat 50. Festiwal składa się z szeregu meczów, ale nie ma grup czy rywalizacji o miejsca. Na zakończenie nagradzane są wszystkie zespoły, a wygrywa RUGBY!

Program:

14 września – zakwaterowanie gości, a o godz. 19. uroczysta inauguracja na dziedzińcu Pałacu Ogińskich,

15 września – o godzinie 10.30 rozpocznie się pierwszy dzień rozgrywek, które toczyć się będą na dwóch boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, każdy zespół rozegra cztery spotkania. Zakończenie przewidziane jest około godziny 18.

16 września – dzień przeznaczony na wycieczki i odpoczynek. O 16.00 wszyscy obejrzą mecz Ekstraligi MKS Pogoń Siedlce v RC Lechia Gdańsk.

17 września – o godzinie 10. rozpocznie się drugi dzień rozgrywek, ponownie każdy zespół rozegra po cztery spotkania. Zakończenie przewidziane jest około godziny 17. Wieczorem uroczysta kolacja pożegnalna z wręczeniem upominków za udział wszystkim ekipom, nagrody fair play czy wyróżnienia dla najstarszego zawodnika.

18 września – pożegnanie uczestników.

W Siedlcach zagrają: Over 35s, Baltic Old Boys (Rosja, Litwa, Łotwa), Coyotes Old Rugby Cernusco (Włochy), Esztergomi Vitézek (Węgry), Farnham Escargots (Anglia), I Fossili Dolomitici ORC (Włochy), Galicia Old Boys (Hiszpania), Moita Veterans Rugby(Portugalia), Odessa Rugby Brotherhood (Ukraina), Old Boys Rugby Lviv (Ukraina), Orkan Sochaczew Rugby Veterans(Polska), Rugby Club Lousã (Portugalia), WFS Siedlce Veterans (Polska), Over 50s, EVRA Select XV Team (reprezentacja krajów EVRA), Festival Europe Team(reprezentacja Europy), Poland Veterans(Polska)

Starania o przyznanie Siedlcom praw do organizacji imprezy trwały od września 2012 roku. Kontrkandydatami były Kijów (Ukraina), Barcelona (Hiszpania), Laugharne (Walia), Split (Chorwacja), Heusenstamm (Niemcy) oraz St. Petersburg (Rosja).

Głównym organizatorem jest Miejski Klub Rugby Siedlce.

źródło: Jacek Wierzbicki, Miejski Klub Rugby

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?