SPIN

Kolejne kamery na blokach komunalnych

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 września 2017, 12:14 Siedlce

Miasto zamontuje kolejne kamery na budynkach komunalnych. Na trzech blokach przy ulicy Tetmajera i na jednym przy Spokojnej. To nie pierwsze kamery na blokach komunalnych.

– W ubiegłym roku zamontowaliśmy monitoring na dwóch blokach przy Geodetów i naprawdę się sprawdził – mówi Paweł Chazan, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej siedleckiego urzędu. – Poprawiło się bezpieczeństwo, ale także udało nam się udowodnić dewastacje zarówno placu zabaw jak i wybicia szyby – dodaje.

Jak dodaje Mirosław Symanowicz, prezes STBSu, które zarządza budownictwem komunalnym są skargi z tych dwóch ulic dlatego kamery są tam potrzebne.

– Są to takie wzajemne nieporozumienia jakieś zniszczenia, były nawet przypadki uszkodzenia samochodów, bo ktoś źle parkował – tłumaczy Symanowicz. – Będą kamery to mam nadzieję, że takie sytuacje znikną – dodaje.

Jednak i mieszkańcy STBS-ów będą mogli czuć się bezpieczniej, ponieważ w planach spółki jest założenie monitoringu także na swoich blokach.

– Chcemy co roku montować kamery na dwóch naszych budynkach. Podoba się to mieszkańcom, wiedzą, że będzie bezpieczniej, a więc warto – tłumaczy prezes. – Na te kamery pójdą pieniądze z naszych funduszy – dodaje.

Bo za te na blokach komunalnych zapłaci miasto. Koszt zamontowania ich na jednym budynku to kilkanaście tysięcy złotych. W zależności od bloku montowanych jest od ośmiu do 12 kamer.

4 komentarze

 1. and dodano 5 lat temu

  A kiedy będą zamontowane kamery na ul. Granicznej na wysokości kąpieliska, gdzie latem odbywają się nocne zabawy zakłócające ciszę nocną. Zabawy trwają do 3-4 godz. Około 5 rano zaczynają się ponownie, bo młodzież wraca z imprez i zaszczyca jeszcze ten teren.

 2. and dodano 5 lat temu

  Pomyłka, nie Granicznej, a Okrężnej. Przepraszam

 3. bankier dodano 5 lat temu

  czyli standard – za patolików płacimy my po raz pierwszy w podatkach a potem po raz drugiza kamery na swoich domach…

 4. Rodowity Siedlczanin dodano 5 lat temu

  ProblemTBS ma z głowy,jeśli chodzi o bloki na ul.Geodetów.Teraz problem mają miszkańcy Osiedla Wyszyńskiego nr.nieparzyste gdzie nad słynnym śmierdzącym stawem odbywają się nocne libacje młodzieży i nie tylko.Może tak Urząd Miasta by pomyślał o monitoryngu w tej"tak spokojnej oazie ciszy i wrzasków pijackich"urzędujących tu bywalców w różnych godzinach od rana do rana czyli ośrodek czynny całą dobę pod chmurką.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?