SPIN

Obserwatorium, chodnik i ścieżka rowerowa – tak wybrali siedlczanie

Aneta Borkowska środa, 20 września 2017, 13:55 Siedlce

1770 głosów oddano w pierwszym w Naszym Mieście głosowaniu dot. budżetu partycypacyjnego. Teraz zwycięskie projekty zostaną wpisane do realizacji do „Projektu budżetu Miasta na rok 2018”. Najprawdopodobniej w grudniu br., podczas tzw. sesji budżetowej, radni potwierdzą w głosowaniu ich finalną realizację w roku 2018.

Zwycięskie projekty:

w okręgu nr 2 – Słoneczne Obserwatorium Astronomiczne (koszt 126 tys. zł.). Na obserwatorium w LO im. Prusa głosowało 701 osób, które przyznały projektowi 6822 pkt.

w okręgu nr 3 – budowa nawierzchni chodników na ul. Kaszubskiej od Ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Pomorskiej na wysokości ul. Żuławskiej i Pescantina i na ul. Żuławskiej do wejścia do Przedszkola Nr 27 (koszt 124 tys zł.). Na jedyny tu projekt zagłosowało 130 osób, które przyznały mu 1271 pkt.

w okręgu 4 – chodnik dla pieszych i pas dla ruchu rowerowego przy Kauflandzie (koszt 129 tys. zł.). Na projekt zagłosowało 100 osób, które przyznały mu 862 pkt.

Najaktywniejszym okręgiem okazał się okręg nr 2, gdzie oddano 1446 głosów. W okręgu 3, gdzie oddawano głosy na 1 projekt zagłosowały 142 osoby, a w okręgu 4 – z największą ilością projektów (aż 6) – tylko 192 osoby.

Najwięcej głosów – 1413 – wrzucono osobiście do urny w Biurze Obsługi Interesanta. Najczęstszym błędem było wpisywanie złych cyfr numeru PESEL: na 101 źle oddanych głosów, blisko połowa osób (44) miała właśnie z tym największy problem. 338 głosów oddano przez internet. Najsłabszym nośnikiem poprzez który oddawano głosy było głosowanie korespondencyjne. Magistrat otrzymał w ten sposób tylko 19 kart.

źródło: UM Siedlce

 

4 komentarze

 1. Wkurzony dodano 3 lata temu

  – to może poprosze Panstwo o ponowne uruchomienie w prawie 100-tys. mieście Nocnego Pogotowia Stomatologicznego.To skandal ,zeby z dzieckiem- z bolącym zębem po nocy aż do Warszawy jeżdzić !!!.Panie Prezydencie Kudelski- jak długo jeszcze Dyrektor ZOZ siedlce- będzie piastował Urząd za takie zaniedbanie…….Wstyd i hańba.Tyle w temacie.

  • @Wkurzony dodano 3 lata temu

   A gdzie w Siedlcach widziałeś dentystę zatrudnionego przez NFZ? Wszyscy pracują we własnych podmiotach, co najwyżej mając podpisany kontrakt i zarabiając więcej, niż mogą im za pomoc nocną zapewnić. Poza tym, jaki ma to związek z ogłoszeniem wyników budżetu partycypacyjnego?

   • Wkurzony dodano 3 lata temu

    Człowieku- albo jesteś bezzębnym staruchem albo nierozumnym osłem.Nocna Przychodnia Stomatologiczna jest niezbędna dla Siedlec i otaczającego Siedlce powiatu ziemskiego.Jeśli żyjemy w Państwie – " dla ludzi "- jak mawia Premier Kaczyński- to prosze Władze naszego miasta o jego pilną realizacje- obserwatorium np.może poczekać.Amen

    • @Wkurzony dodano 3 lata temu

     I co Ci te władze miasta zrobią? Zmuszą dentystów do pracy w nocy? Namówią NFZ do płacenia większych pieniędzy? Czy może sami zaczną leczyć? To nie zależy od nich.
     Druga sprawa – poczytaj sobie cokolwiek na temat budżetu samorządu. Budżet partycypacyjny rezerwuje pieniądze na wymysły mieszkańców wybierane przez mieszkańców. Zgłosiłeś projekt dotyczący dentystów? To nie jęcz, że wybrali obserwatorium.
     Po trzecie – gdzie prosisz władze miasta? Pisząc komentarz pod wiadomościami? Czemu się nie ograniczyłeś do jęków podczas obiadu – a nuż Kudelski siedzi akurat w Twojej lodówce i wspaniałomyślnie zrealizuje Twe marzenia?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?