SPIN

Prawie 600 tysięcy dla poszkodowanych

Aneta Borkowska środa, 20 września 2017, 11:01 Aktualnie

Podczas zbiórki na pomoc poszkodowanym w nawałnicach, jakie miały miejsce w Polsce w ostatnim czasie, w parafiach diecezji siedleckiej zebrano 597 tys. złotych.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane do diecezji pelplińskiej, gdzie straty są ogromne. W nawałnicy, która przeszła nad diecezją w nocy z 11/12 sierpnia zginęła jedna osoba, zniszczonych całkowicie jest 80 domów, ponad 1800 domów wymaga naprawy, a ponad 2300 rodzin poniosło straty w gospodarstwach domowych (uszkodzone budynki gospodarcze, zniszczone lasy i uprawy). Mieszkańcy obecnie najbardziej potrzebują materiałów budowlanych, fachowców (murarzy, dekarzy, elektryków i hydraulików) i firm, które mogłyby pomóc w odbudowie i remoncie domów.

źródło: Anna Nowińska, biuro prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. Fanfaronada dodano 3 lata temu

    A 19 milionów złotych wydanych ze spółek skarbu państwa stoi przy drogach i rozprasza kierowców. Zapewne wydanie tych pieniędzy na kampanię rządu ważniejsze było niż pomoc poszkodowanym w nawałnicach. Nie macie Państwo dachu nad głową ale możecie poczytać nowości dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Zapewne to Wam pomoże przetrwać zimę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?