SPIN

40 mandatów podczas akcji EDWARD

Aneta Borkowska piątek, 22 września 2017, 10:24 Aktualnie

Wczoraj (21 września) siedleccy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne EDWARD związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach.

Jednym z newralgicznych miejsc w naszym mieście jest przejście dla pieszych przez ul. Partyzantów, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 5. Policjanci zatrzymywali tam samochody wręczając kierowcom ulotki związane z projektem EDWARD czyli Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach zawierające deklaracje unikania ryzykownych zachowań na drodze.

Czynny udział w działaniach EDWARD brali także uczniowie „Piątki”. Młodzież szkolna, w ramach zajęć plastycznych przygotowała plakaty o tematyce związanej z akcją siedleckiej drogówki, które prezentowano przejeżdżającym obok szkoły kierowcom.

W trakcie trwania działań skontrolowano ponad 100 pojazdów. Ponad 40 kierujących otrzymało mandaty karne za różnego typu wykroczenia. W 17 przypadkach skończyło się pouczeniem kierującego.autor: kom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?