SPIN

Kozaczyński: Platforma skręca na lewą stronę. Wyrzucony z PO wraca z „Polską Razem”

redakcja poniedziałek, 25 września 2017, 18:43 Siedlce

Były poseł i przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej Jacek Kozaczyński będzie budował struktury „Polski Razem” Jarosława Gowina. Potwierdził to podczas dzisiejszej, wspólnej z wicepremierem konferencji prasowej. Zaznaczył, że od dłuższego czasu z obecnymi władzami Platformy „nie było mu po drodze”.

Przypomnijmy. Kilka miesięcy temu Sąd Koleżeński PO usunął Kozaczyńskiego ze swoich szeregów.

Jako młody człowiek zaczynałem w Unii Polityki Realnej następnie byłem członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, które w pewnym momencie przekształciło się i połączyło z Platformą Obywatelską i teraz dołączyłem do Polski Razem – wyliczał. Moje drogi z drogami Platformy coraz bardziej się rozjeżdżały, a moje poglądy były bardziej na prawo niż poglądy obecnych liderów PO. Uważam, że miasto nie jest pustynią. Coś i to dużo, do tej pory zrobiono. I to nie są tylko kredyty, ale konkretne działania – podkreślił Kozaczyński.

Były poseł PO zapytany jak duży udział w jego decyzji miało usunięcie go z Platformy nie odpowiedział wprost.

Ta droga się rozchodziła i na pewno by się w pewnym momencie rozeszła. Liczyłem, że Platforma jeszcze się zmieni. Tak się nie stało. Moje poglądy też się nie zmieniły. Są stałe. Dlatego jestem w „Polsce Razem” razem z panem premierem Jarosławem Gowinem.

Jarosław Gowin, lider „Polski Razem” podkreślił, że przez wiele lat blisko współpracował z Kozaczyńskim w Sejmie.

Obaj należeliśmy do tak zwanego konserwatywnego skrzydła Platformy. Droga pana posła Kozaczyńskiego jest bardzo spójna. Unia Polityki Realnej to ugrupowanie konserwatywno-wolnorynkowe, Stronnictwo to też ugrupowanie konserwatywno-wolnorynkowe. W tej drodze ważne jest, żeby mieć stałe poglądy i w przypadku posła Kozaczyńskiego tak jest. To za jego sprawą w Siedlcach istniał PO-PiS. Istniała współpraca w radzie miasta. I to jest dowód na to, że droga pana Jacka Kozaczyńskiego jest drogą dobrze przemyślaną – dodał.

Sam Kozaczyński nie chciał zdradzić większych szczegółów dotyczących najbliższej przyszłości „Polski Razem” w Siedlcach. Podkreślił, że środowisko dopiero powstaje.

Na pewno można liczyć na nowe osoby, które wspierały mnie, a nie były członkami żadnej partii. Są też byli członkowie Platformy Obywatelskiej. Na pewno nikogo nie będę ściągał i nie będę wyciągał z Platformy. W tym momencie ona sama pozbywa się członków o konserwatywnych poglądach. Oni są sami wypychani – stwierdził. – Platforma skręca na lewą stronę. Staje się partią lewicowo-liberalną i dla niektórych osób nie ma w niej miejsca i nikt się z tym nie kryje. Są po prostu skreślani z listy – dodał i zaznaczył, że „dzisiaj nie chce wymieniać nazwisk”.

foto:MT

15 komentarzy

 1. Marek dodano 3 lata temu

  Niewiarygodny człowiek . Lubi zmieniać partie jak rękawiczki . Zwykły koniukturzysta . Pan o prawicowych poglądach – koń by się uśmiał ! Mam nadzieję , że PiS -owi nie spadnie poparcie . Lepiej żebyście zachowali dystans , bo to może być super prezent dla opozycji .

 2. Siedlczaninn dodano 3 lata temu

  Krótko i na temat.Bardzo dobra decyzja!

 3. Majek dodano 3 lata temu

  Z Platformy do PiS , a co na to wyborcy ? Liczenie , że ,,ciemny lud to kupi " może się w tym wypadku nie sprawdzić .

 4. Anonim dodano 3 lata temu

  Pozycja ministra Gowina w Rządzie i w obozie Zjednoczonej Prawicy słabnie . Nie długo straci fotel ministra i wicepremiera, a Polska Razem zniknie ze sceny politycznej jak kiedyś Samoobrona i LPR.

 5. Wkurzony dodano 3 lata temu

  Taki Lider- to może poprosze Pana o ponowne uruchomienie w prawie 100-tys. mieście Nocnego Pogotowia Stomatologicznego.To skandal ,zeby z dzieckiem- z bolącym zębem po nocy aż do Warszawy jeżdzić !!!.Panie Prezydencie Kudelski- jak długo jeszcze Dyrektor ZOZ siedlce- będzie piastował Urząd za takie zaniedbanie…….Wstyd i hańba.Tyle w temacie.

  • Olek dodano 3 lata temu

   Na razie to ze sceny politycznej znikają Nowoczesna i PEŁO

   • ! dodano 3 lata temu

    Niby, że tak chcesz?
    Pomyśl o milionie zł., a na pewno będziesz je miał.

 6. Zoli dodano 3 lata temu

  Kozaczynski to nawet okien nie potrafił produkować. Dla mnie wzorem człowieka , chociaż nie popieram lewicy był Oleksy. Nigdy się nie sprzedał. Umarł przy swoich poglądach. A teraz aby bliżej koryta, oczywiście nie ubliżając świniom.

 7. Adam dodano 3 lata temu

  Jacek nigdy nie pasowałeś do tego towarzystwa ośmiorniczki to nie twoje menu

 8. Daniel dodano 3 lata temu

  A kiedy otworzy kopertę ?

 9. Andrzej dodano 3 lata temu

  Bzdury PO w Siedlcach jest w opozycji , a twór Polska Razem skęca do koryta .

 10. Nikodem D. dodano 3 lata temu

  Taki wybitny intelektualista jak Kozaczyński z pewnością będzie nieocenionym wzmocnieniem tej wybitnej partii.

 11. Nowy dodano 3 lata temu

  Każdy człowiek może zmienić poglądy i organizacje. Ma do tego prawo. Tylko trzeba być odważnym.

 12. Roki dodano 3 lata temu

  Ten typ polityczny to obciach i wstyd polityczny —————-jaka partia tacy liderzy szkoda komentarza. ,

 13. Bogumił Niechcic dodano 3 lata temu

  Kozaczyński… ten wybitny intelektualista? Znakomity mówca, myśliciel ba, mąż stanu niemalże? A już nauczył się składać zdania?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?