SPIN

„Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele….” – warsztaty w „Siódemce”

Aneta Borkowska wtorek, 26 września 2017, 13:19 Społeczeństwo

Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele….” – warsztaty motywacyjne w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach.

Bądź z siebie dumny, nie poddawaj się i nie oszczędzaj sobie wysiłku. Stań przed lustrem, spójrz odbiciu głęboko w oczy, uśmiechnij się, pomyśl o marzeniach i głośno krzyknij: CHCĘ BYĆ KIMŚ! (Michał Zawadka)

Wczoraj (25 września) uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w niecodziennych warsztatach motywacyjnych „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele….”.

Spotkanie poprowadził pan Michał Zawadka – mówca inspiracyjno-motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, Mistrz Polski Przemówień Publicznych, aktor, konferansjer, lektor, pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży.

Prelegent poruszał bardzo istotne zagadnienia dotyczące grupy rówieśniczej, systemu wartości, budowania właściwych relacji czy podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Przekazał uczniom, jaką wybierać mają drogę do osiągnięcia celu oraz jak cierpliwie
i wytrwale dążyć do spełniania marzeń. Podpowiedział młodzieży, jak właściwie gospodarować swoim czasem i nie marnować go. Wspólnie z uczestnikami spotkania wyliczał, ile czasu w życiu można wykorzystać kreatywnie i owocnie.

W czasie spotkania prowadzący uświadomił, jak wiele razy w życiu „oceniamy” i jesteśmy „oceniani” i że warto zmienić nasze podejście z „oceniania” na „docenianie”. Z wielką siłą i wiarą tłumaczył uczniom, że są dwa dni w życiu, kiedy nie mogą nic zrobić – to „wczoraj” i „jutro”. Natomiast „dzisiaj” jest tym dniem, w którym mogą i powinni zrobić wszystko! Wielokrotnie podkreślał dzieciom, że „KAŻDY Z WAS JEST WYJĄTKOWY!”, „MIEJ ODWAGĘ BYĆ KIMŚ I SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA”.

Uczniowie byli wyjątkowo zainteresowani warsztatami. Czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Pan Zawadka zaskoczył ich doskonałym, profesjonalnym kontaktem, oryginalnym podejściem do tematu oraz wyjątkową bezpośredniością. Intrygował, wzruszał i prowokował do dyskusji.

Pisarz doceniał indywidualność dzieci i niektóre „mniej tradycyjne” zachowania.

Czas z wyjątkową osobą upłynął bardzo szybko. Na zakończenie spotkania można było kupić książki autora i stanąć w kolejce po osobistą dedykację. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć oraz wpisu do kroniki szkolnej. Dziękując za motywacyjne warsztaty obdarowaliśmy gościa upominkami promocyjnymi naszego miasta.

opracowała: Alicja Świderska – dyrektor SP7 w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. Harold dodano 3 lata temu

    "mówca inspiracyjno-motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, Mistrz Polski Przemówień Publicznych, aktor, konferansjer, lektor, pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży." -normalnie Człowiek Renesansu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?