SPIN

„Czwórka” uczci swoje 100-lecie

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 października 2017, 11:43 Siedlce

Roboty zamiast nauczycieli, lotnisko dla helikopterów na dachu, zamiast plecaków i książek tablety, a na korytarzu „dziecioradar”. Tak według uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach będzie wyglądała ich placówka za 50 lat.

Skąd takie wizje? „Czwórka” 12 października będzie obchodziła 100-lecie istnienia i z tej okazji zostanie wmurowana kapsuła czasu. Z tej okazji w szkole został przeprowadzony konkurs „Moja szkoła za 50 lat”. Najlepsze prace trafią do kapsuły i zostaną odczytane 12 października 2067 roku.

– Dodatkowo do środka włożymy także obecny strój szkolny, świadectwo, książkę, arkusz ocen – mówi Przemysław Anusiewicz, dyrektor placówki. – Ja bym chciał, aby szkoła za 50 lat była większa, miała duża halę sportową, była ukierunkowana na sport, ale i trzymała się tradycji, więcej nie zdradzę – dodaje.

A jak będzie wyglądała szkoła według uczniów?

Będzie się wchodziło drzwiami od widny. W środku będą świecące motory, a na dachu będzie lotnisko dla helikopterów, którymi będzie się latało na wycieczki. Będzie trzeba robić trochę prace domowe, będą oceny, ale nie będzie książek bo będą same tablety, więc nie trzeba będzie nosić plecaków. Będzie basen ze światłami, będzie można na przerwie się kąpać. Będzie „dziecioradar” i jak dziecko będzie za szybko biegało po korytarzu to będzie robił zdjęcia i przesyłał do dyrektora. Roboty będą przynosiły napoje i kanapki, a być może zastąpią one nauczycieli.

Oprócz wmurowania kapsuły podczas święta zostanie także wystawione przedstawienie o życiu Pana Tadeusza, w którym wystąpią rodzice, dzieci oraz nauczyciele. Będzie także promocja książki.

– Jej tytuł to „100 lat z Czwórką”. Liczy ponad 300 stron i ukazuje dzieje szkoły, wspomnienia, archiwalne fotografie. Pisaliśmy ją ponad pół roku – tłumaczy Anusiewicz. – Na koniec jeszcze jedna niespodzianka, bo przed szkołą usiądzie sam patron placówki Adam Mickiewicz. W alejce pomiędzy drzewami odsłonimy ławeczkę Adasia, by każdy uczeń mógł obok niego posiedzieć lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – dodaje dyrektor.

Jubileusz rozpocznie się o godzinie 10. mszą i zakończy słodkim poczęstunkiem.

na zdjęciu kapsuła (jeszcze przed zamontowaniem przed szkołą)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?