SPIN

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Hufca ZHP „Podlasie”

Aneta Borkowska wtorek, 10 października 2017, 07:57 Społeczeństwo

Od 6 do 8 października odbywał się I zjazd Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Jest to już siódma edycja szkolenia, organizowanego przez Harcerski Klub Ratowniczy „Siedlce” działający przy Hufcu ZHP „Podlasie”.

W tym roku ponad 20 kursantów z kilku Chorągwi ZHP rozpoczęło edukację pod okiem 5 Instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i blisko 15 członków Kadry Pomocniczej. Uczestnicy poznali m.in. zasady własnego bezpieczeństwa na miejscu wypadku, następstwa działania ciepła i zimna oraz schemat Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Wszystkie bloki składały się z wykładów, pokazów i ćwiczeń tak, by każdy uczestnik mógł wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę.

Od zdobycia odznaki Ratownika ZHP kursantów dzieli jeszcze jeden weekend kursowy który odbędzie się w terminie 20.10-22.10.2017 r. oraz pozytywnie zaliczony egzamin. Należy podkreślić, iż w trakcie dotychczasowych edycji kursu, brązową odznakę Ratownika ZHP oraz tytuł ratownika zdobyło ponad stu wędrowników oraz instruktorów z terenu całej Polski.

autor: hm Andrzej Ryś / foto: dh Kamila Ułanowska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?