SPIN

Fałszywi „wnuczkowie” znów atakują

Aneta Borkowska czwartek, 19 października 2017, 11:37 Aktualnie

Dzisiaj do dyżurnego siedleckiej komendy wpłynęło 5 informacji, że na terenie miasta do osób starszych dzwonią nieznane osoby, które, podając się za wnuczków bądź inną bliską osobę, chcą wyłudzić pieniądze, przedstawiając różne trudne życiowe sytuacje, przed którymi stanęli.

Siedlecka komenda po raz kolejny zwraca się z prośbą o przeprowadzenie rozmów z osobami starszymi – czy to członkami naszej rodziny czy też sąsiadami informując ich o tym, aby w przypadku spotkania się z sytuacją, gdy otrzymują telefon od osoby która twierdzi, że jest synem, wnuczkiem, policjantem lub prokuratorem i chce od nas pieniędzy, aby nie reagować, bo to w 100 procentach oszuści.

W przypadku otrzymania takiego telefonu należy niezwłocznie skontaktować się osobiście, a nie telefonicznie, z członkiem najbliższej rodziny lub sąsiadem i opowiedzieć mu o tym połączeniu. I oczywiście należy o takim telefonie poinformować siedlecką policję.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?