SPIN

Koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria

Aneta Borkowska piątek, 20 października 2017, 12:19 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 29 października o godz. 17. do Sali Białej na koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria „Dźwiękowe barwy jesieni”.

Kwartet Smyczkowy „Aleksandria” powstał w 2008 roku. W pierwszym składzie, w którym kwartet koncertował do 2014 roku występowali: Danuta Feruś-Żurek – I skrzypce, Alicja Szumowiecka – II skrzypce, Piotr Grabowicz – altówka, Edyta Koć – wiolonczela.

To jedyny taki kwartet w naszym mieście, który wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria” kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Dlatego też, muzycy często tworzą niezapomniane programy koncertowe. Z ich udziałem powstają również wspaniałe koncerty plenerowe.

Obecnie tworzy go czwórka wspaniałych muzyków:

Piotr GRABOWICZ – kierownik artystyczny, I skrzypce,

Dariusz RYTEL – II skrzypce,

Katarzyna WASIŃSKA – altówka,

Edyta KOĆ – wiolonczela.

W programie koncertu „Dźwiękowe barwy jesieni” znajdą się: Antonio Vivaldi – Jesień, Modest Mugsorski – Hopak, Stanisław Moniuszko – Pieśń wieczorna, Astor Piazzola – Libertango, Scott Joplin – Bethena Waltz, Scott Joplin – Pociecha i inne.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.