SPIN

Sprawca potrącenia przedszkolaków ustalony

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 października 2017, 14:20 Siedlce

Na początku czerwca na ul. Pułaskiego w Siedlcach rozpędzony rowerzysta wjechał na chodniku w grupę przedszkolaków i uciekł z miejsca zdarzenia. Rowerzysta potrącił opiekunkę oraz troje maluchów, które upadły na chodnik. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W trakcie postępowania policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu z wizerunkiem sprawcy. Początkowo nie można było ustalić tożsamości rowerzysty. Wizerunek okazano funkcjonariuszom siedleckiej komendy i jeden z nich skojarzył go jako mieszkańca naszego miasta. Opiekunka przedszkolaków potwierdziła, że jest on sprawcą potrącenia grupy dzieci.

Rowerzysta przyznał się do winy, przedstawiono mu zarzut stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym za co grozi kara grzywny oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanym za co można orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. Radek dodano 3 lata temu

    Jeśli chodzi o nieudzielenie pomocy, to czy to nie jest art. 162 k.k. za co grożą 3 lata, a nie zakaz prowadzenia pojazdów?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?