SPIN

Święto Niepodległości w Siedlcach

Aneta Borkowska sobota, 11 listopada 2017, 12:50 Siedlce

Trwają centralne uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Tradycyjnie rozpoczęły się od mszy w kościele pw. św. Józefa po czym przemaszerowano pod Pomnik Wolności. Jako pierwsi, niosąc flagę Polski, szli harcerze i siedlczanie.

Po przemówieniu prezydenta Apel Pamięci odczytano, po czym oddano salwę honorową, a następnie pod Pomnikiem Wolności złożono wieńce, kwiaty i zapalono znicze.

Dzisiaj jak w latach ubiegłych, z okazji Święta Niepodległości w centrum miasta odbędą się biegi niepodległościowe, a wieczorem koncerty i spektakle.

1O godz. 18. musical „Dzieci Powstania‘44” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca „Luz” i Studia Musicalowego „Luz”. Sala widowiskowa „Podlasie”. O godz. 19. koncert „Tobie śpiewam Ojczyzno” w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych XII Okręg Podlasie. Centrum Kultury i Sztuk. 

 

 

6 komentarzy

 1. nie dla faszyzmu dodano 3 lata temu

  Gdzie się podział ONR? Chłopcy tak pięknie maszerowali w Siedlcach 17 września podczas obchodów rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Czyżby zapomnieli o Święcie Niepodległości?

 2. Zorro dodano 3 lata temu

  ŚWIĘTO OBCHODZIMY W RODZINNYM GRONIE Z PRZYJACIÓŁMI ,NIE CHODZĘ NA IMPREZY MIASTA, BO JAK WIDZĘ TE GĘBY ZSL i PZPR ,UBECKIE I KARIEROWICZÓW KAMELEONÓW , SMALCOWNIKÓW TO DŁUGO CHORUJE NIECH SIĘ SAMI CIESZĄ .amen

  • Andrzej dodano 3 lata temu

   Zdejmij maskę! Zobaczymy twoja gębę!

 3. zen dodano 3 lata temu

  Jak można publikowac tak obrzydliwe posty?

 4. PRZYJACIEL dodano 3 lata temu

  Parasolkę potrzymam ale co miesiąc przykleję pięć tys albo więcej taka to sprawiedliwość, popatrzcie na tych niby to sprawiedliwych,ile się da jacy to fachowcy całymi rodzinami doją, dzisiaj w PiS jutro w PSL byle kasa. kasa misiu tylko kasa się liczy.

 5. Kolega dodano 3 lata temu

  Brawo stefek, brawo! Tak trzymać!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?