SPIN

Fałszywi policjanci chcieli wyłudzić 80 tysięcy

Aneta Borkowska wtorek, 14 listopada 2017, 13:18 Siedlce

Dzisiaj siedlecka komenda policji otrzymała już trzy zgłoszenia od mieszkańców miasta o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”.

SONY DSC

Do jednego z mieszkańców Siedlec zadzwonił dziś mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że jego córka miała wypadek na terenie Warszawy i potrzeba 80 tysięcy złotych aby sprawę „załatwić” i żeby kobieta nie trafiła w ręce prokuratora. Na szczęście mężczyzna nie dał się oszukać, rozłączył rozmowę i skontaktował się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach.

W związku z kolejnymi zgłoszeniami o próbach wyłudzenia pieniędzy przypominamy, aby w przypadku, gdy otrzymujemy telefon od osoby, która twierdzi, że jest krewnym – synem, wnuczkiem lub policjantem i w czasie tej rozmowy prosi o udzielenie pomocy i pożyczkę nie reagować na takie telefony. Tego typu sytuacje, gdzie ktoś telefonicznie zwraca się do nas o pieniądze to na pewno oszuści. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy! W takim przypadku należy połączyć się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić na nr alarmowy 997 albo 112. Trzeba jednak pamiętać, aby dokonać prawidłowego rozłączenia rozmowy z potencjalnym oszustem.

autor:podkom.Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?