SPIN

Wystawa fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2017”

Aneta Borkowska piątek, 17 listopada 2017, 08:58 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 listopada (piątek) o godz. 18. na wernisaż wystawy fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2017”. Galeria Fotografii FOKUS. Na wystawie będzie można obejrzeć efekty pracy 35 fotografików podczas czerwcowego pobytu w Janowie Podlaskim.

Plenery fotograficzne „Podlaski Przełom Bugu” odbywają się od 1996 roku. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a współorganizatorami Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

Należą one do najważniejszych imprez tego typu w kraju. Co roku do udziału w nich zapraszanych jest ok. 30 artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Francji i Czech specjalizujących się w fotografii krajobrazowo-przyrodniczej. Na wystawie tradycyjnie już, obok przyrody i krajobrazów nadbużańskiego Podlasia, pokazane będą słynne na całym świecie janowskie araby, stara ginąca architektura oraz portrety mieszkańców regionu.

Wystawę będzie można zwiedzać do 12 stycznia 2018 r. w Galerii Fotografii FOKUS MOK przy ul. Pułaskiego 7. Serdecznie zapraszamy.

fot. Andrzej Ruciński / reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.