SPIN

Słyszałem jak szeptali. I przeszeptali mój wybór

redakcja czwartek, 14 grudnia 2017, 23:36 Siedlce

Nie wszedłem w skład zarządu komitetu koła miejskiego PiS, ale nie wnoszę protestu jak były wojewoda pan Kozłowski z PO, że wybory zostały zmanipulowane. Podziękowałem, że członkowie z PiS-u dokonali takiego wyboru – mówił Wojciech Kudelski.

Prezydent Siedlec niepytany przez lokalnych dziennikarzy zaczął opowiadać o wyborach w kole miejskim Prawa i Sprawiedliwości. Sytuacja miała miejsce podczas konferencji prasowej dotyczącej m.in. inwestycji.

Pod koniec spotkania z mediami prezydent przyznał, że jest zawiedziony, że nie padły pytania o wyniki wyborów. Przypomnijmy. Wojciech Kudelski nie dostał się do zarządu koła miejskiego PiS. Podczas konferencji zaczął to tłumaczyć.

Ta sytuacja świadczy o tym, że w siedleckim PiS-ie jest pełna demokracja. Głosowanie było tajne, byli zgłoszeni kandydaci. W sposób legalny, formalny zostali wybrani członkowie zarządu – mówił. – Nie wnoszę protestu jak były wojewoda pan Kozłowski z PO, że wybory zostały zmanipulowane. Podziękowałem, że członkowie z PiS-u dokonali takiego wyboru.

Prezydent przywołał w tym miejscu postać Winstona Churchilla, premiera Wielkiej Brytanii. – Pan Churchill wygrał drugą wojnę światową, a w wyborach po pierwszej go wycięli – tak jak Wojtka. I myślę, że to jest na tej samej zasadzie – tłumaczył. – Ja siedziałem i słyszałem te szepty: „Wojtek i tak wygra, głosujmy na innych, młodych.” No i niestety przeszeptali. W ten sposób ja nie wszedłem w skład zarządu komitetu koła miejskiego PiS – mówił jednocześnie przypominając, że jest we władzach okręgu i krajowej radzie politycznej. – Nie ma co ubolewać nad tym, że przegrałem, bo ja znam swoje miejsce w mieście, w organizacji a ta jest cały czas silna, popierana przez większość mieszkańców tego miasta.

Wojciech Kudelski zapytany czy zamierza ubiegać się czwarty raz o fotel prezydenta Siedlec nie złożył jednoznacznej deklaracji. Stwierdził, że jeszcze ma czas na odpowiedź. – Niech się inni podenerwują – powiedział dodając że ma prawa wyborcze i żeby go traktować jak pełnoprawnego kandydata.

Foto. Archiwum

14 komentarzy

 1. Gośka dodano 3 lata temu

  Lelum polelum .

 2. ted dodano 3 lata temu

  galopka

  cyt.: W. Churchill:
  "Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział".
  i Panie Prezydencie do przemyślenia:
  cyt. W. Churchill: Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie.
  i na koniec kilka zdań o Churchilu:
  cyt. z Churchilla: "Polacy mówią, że polityka to jest jakieś porozumienie, zaufanie, że chodzi o obronę jakichś zasad. Nic podobnego. To jest bezwzględna rzeczywistość"
  I Churchill działał bezwzględnie. Robił to, co było w interesie brytyjskim niezależnie od tego, czy było to moralne, czy niemoralne. – dlatego w 1945 roku zdradził Polskę i oddał komuchom"
  Panie Wojciechu, zagalopował się Pan, z tym porównaniem.

 3. suweren dodano 3 lata temu

  PiS w Siedlcach rządzi od 2002 roku, a więc już 15 lat i czas najwyższy na zmianę.Tym panom już dziękujemy.

 4. pisarz dodano 3 lata temu

  Kto wszedł w skład nowego zarządu miejskiego PiS, czy ktoś wie?

  • Wszystko jest tajne dodano 3 lata temu

   Tajne przez poufne.

 5. Anonim dodano 3 lata temu

  Kudelski nie ośmieszaj się do spodu bo to wstyd we wsi Rozbity Kamień bo sołtys nie wychodzi z domu.amen

 6. ZRRO dodano 3 lata temu

  Przez dwadzieścia lat miastem rządzi Symanowicz z Mułów z pod BiAŁORUSKIEJ granicy, Kudelski z wsi pod Sokołowem , Tchórzewski z wsi z pod Zbuczyna nie wiadomo kto to ale to IPN przyjdzie czas i wyjaśni o innych nie będę wspominał co się napaśli bo lista jest długa Klechy rozpasane przez te laty a traktorzysta z pod Trzebieszowa olał prawo i robi co chce ale za coś za dukaty a miasto i mieszkańcy są zadłużeni na ponad TRZYSTA MILIONÓW Złotych . a napisał ZORRO z wsi Paprotnia .

 7. Robert dodano 3 lata temu

  Tak zwana ucieczka do przodu , wycieli starego Wojtka i cały syf będą chcieli na niego zwalić , ale to nic nie da. Pamiętamy wszystkie pisowskie klany umoczone w zarządzanie naszym miastem .

  • 0713 dodano 3 lata temu

   I po co ten knajacki tekst?

 8. Budyń mleczny dodano 3 lata temu

  W Paprotni nigdy nie było Zorro a są zwykłe Janki.

 9. SPONSOR dodano 3 lata temu

  Jak zwykle pokrętne tłumaczenie się.
  Należy spojrzeć prawdzie w oczy.

 10. Antek dodano 3 lata temu

  Szkoda mądrego człowieka- ma duże doświadzenie tak teraz potrzebne w trudnych czasach w Siedlcach.To ja mam kasa moralnego ,że cos mnie podkusiło i zagłosowałem na Europosłankę Pitere.Ta pani okazała sie szkodnikiem dla Polski- zdrajczynią ,układajacą sie z wrogami Rzeczpospolitej w ramach współczesnej TARGOWICY.Przez swą głupote mam poszarpane nerwy i wrzody żołądka- nie mogę normalnie spać.Co robić?.Doradzcie szanowni uczestnicy forum.Kiełkuje we mnie pomysł aby zamówić plakaty z wizerunkiem tej pani i na jej " ryjku " umieścić dopisek – ZDRAJCA.Prosze o podpowiedz.

 11. Roki dodano 3 lata temu

  Lech Kaczyński podpisał traktat Lizboński, to za to pochowaliście go na WAWELU. Antoś ten plakat to pasuje dla ciebie i pisowskich zdrajców hipokrytów zakłamanych .amen

  • Laik dodano 3 lata temu

   Przed pisaniem tak aby pisać polecam artykuł o naciskach na śp. Prezydenta. Naprawdę warto jednak trochę pamiętać, a jak się nie pamięta sprawdzać. P. śp. Prezydent uzyskał zapewnienie o zabezpieczeniach ustawowych co było dalej polecam. I był przez długi czas poddany medialnemu atakowi. Media urobiły opinię publiczną i politycznie sprawy nie dało się obronić. Nie podpisanie podpisanego wcześniej przez Sejm i Senat traktatu wykończyłoby PiS przy ówczesnej sile mediów lewicowych i protraktatowych.
   http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/73712,ujawniamy-kulisy-wojny-o-traktat-lizbonski.html

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?