SPIN

Święta minęły spokojnie

Aneta Borkowska środa, 27 grudnia 2017, 10:12 Siedlce

Siedlecka policja podsumowała okres świąteczny w ruchu drogowym na terenie powiatu siedleckiego. Na szczęście przebiegł on bardzo spokojnie. Od 22 do 26 grudnia komenda nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, które zakłóciłyby przebieg Świąt.

Policjanci w tych dniach pełnili służbę na ulicach miast i gmin naszego powiatu oraz na trasach wylotowych i wlotowych do Siedlec. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Przebadano pod kątem trzeźwości prawie 1500 kierowców. Trzech prowadziło auto będąc pod wpływem alkoholu. Doszło do 23 kolizji drogowych, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci ukarali 144 kierujących i pieszych za różnego rodzaju wykroczenia. 

Czas świąteczny podsumowali także siedleccy strażacy którzy od 22 do 26 grudnia interweniowali 15 razy. W tym czasie doszło do 5 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń natomiast 1 zgłoszenie okazało się być alarmem fałszywym. 24 grudnia w Siedlcach przy ul. Floriańskiej doszło do pożaru szafy oraz przy ul. Młynarska do pożaru samochodu.

źródło: KMP Siedlce / PSP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?