SPIN

Fajerwerki? Korzystaj rozsądnie!

Aneta Borkowska piątek, 29 grudnia 2017, 07:36 Siedlce

Wiele osób nie wyobraża sobie Sylwestrowej Nocy bez fajerwerków. Nie wolno nam jednak zapomnieć o rozwadze. Rokrocznie do szpitali trafiają ofiary niewłaściwego użytkowania petard. Należy pamiętać, że fajerwerki odpalane w miejscach publicznych lub na posesjach prywatnych mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera apeluje do mieszkańców Mazowsza o stosowanie się do zaleceń, które pomogą spędzić sylwestrowy czas nie tylko radośnie, lecz i bezpiecznie.

– Nie wolno odpalać fajerwerków w miejscach publicznych oraz innych, w których ich użycie może być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi,

– Nie można używać materiałów pirotechnicznych w pomieszczeniach zamkniętych, na tarasach i balkonach, a także z okien budynków.

– Przed odpaleniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi – producent ma obowiązek umieścić ją na opakowaniu, koniecznie w języku polskim.

– Nie wolno pochylać się nad ładunkiem. Zawsze zachowujmy bezpieczną odległość.

– Nie należy używać materiałów pirotechnicznych pod wpływem alkoholu i innych substancji odurzających.

– Fajerwerków oraz petard nie można odpalać z dłoni (jedyny wyjątek to zimne ognie i flary)

W czasie zabawy nie zapominajmy o zwierzętach. Należy zapewnić im spokój i schronienie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?