SPIN

Autostrada coraz bliżej

redakcja wtorek, 9 stycznia 2018, 00:25 Aktualnie, Siedlce

W sierpniu 2023 roku powinna być otwarta autostrada A2 na odcinku od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do obwodnicy Siedlec. Pierwsza umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu. To koncepcja budowy trasy, która ma być gotowa do marca 2019.

Chodzi głównie o przeprowadzenie badań geologicznych, które są niezbędne do przygotowania kolejnego etapu, czyli ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu i budowy autostrady – tłumaczy Tomasz Kwieciński z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wbicie pierwszej łopaty zaplanowano na lipiec 2021 rok.

Autostrada ma przebiegać na północ od obecnej drogi krajowej nr 2, niemal równolegle do niej.

Od strony południowej ominie Kałuszyn. Na terenie gminy Grębków, w najwęższym miejscu Doliny Kostrzynia przekroczy Naturę 2000, gdzie zaplanowano około 600-metrową estakadę – tłumaczy Kwieciński. – Na 548 kilometrze na północ od miejscowości Broszków mają pojawić się dwa miejsca obsługi podróżnych: będą tam parkingi i budynek toalet.

Dalej autostrada będzie zbliżała się do Siedlec. Między Gręzowem a Starym Opolem przetnie się z obecną krajową dwójką.

Tam powstanie węzeł i będzie to jeden z dwóch węzłów, z których będzie można zjechać w kierunku Siedlec. Kolejny zaplanowano w okolicach Żelkowa-Kolonii, będzie to węzeł „Swoboda”, który uwzględni też drogę wojewódzką 803 prowadzącą do miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?