SPIN

IV Konkurs Wiedzy o Parlamencie Europejskim

Aneta Borkowska wtorek, 9 stycznia 2018, 07:02 Społeczeństwo

2 lutego w ZSP nr 2 odbędzie się pierwszy I etap, IV edycji Konkursu Wiedzy o Parlamencie Europejskim pod honorowym patronatem Europoseł Julii Pitery. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu otrzymają pamiątkowe upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział.

Głównym celem konkursu jest przybliżenie uczniom historii i działalności Parlamentu Europejskiego oraz polskich przedstawicieli w tej instytucji, a także propagowanie wiedzy na temat europejskiego rynku pracy, sytuacji młodzieży w Unii Europejskiej i możliwości jakie daje młodym ludziom członkostwo Polski w UE.

W kolejnym, II etapie konkursu, który odbędzie się 23 marca (w budynku siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy) uczestnicy wystąpią z prezentacją: „Kim chcę zostać? Gdzie chcę żyć i pracować w przyszłości”. W zadaniu istotne będzie aby kreatywnie pokazać swoją wizję osobistej przyszłości, pokazać swoje pasje i zainteresowania oraz marzenia i cele, które pragnie się zrealizować. Cenne w zadaniu będzie również zaprezentowanie możliwości wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, w tym zwłaszcza w zakresie swobody przemieszczania się i podejmowania wykształcenia lub pracy. Ten etap ma wyłonić zwycięzców, którzy oceniani będą zwłaszcza pod kątem umiejętności komunikacji w języku angielskim, a także zdolności autoprezentacji.

Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Siedlcach. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach oraz Biuro Krajowe Poseł do Parlamentu Europejskiego Julii Pitery. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach.

6 zwycięzców pojedzie w czerwcu 2018 roku na autokarowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Rejestracja uczestników do 30 stycznia na stronach internetowych organizatorów: www.juliapitera.pl, www.wupwarszawa.praca.gov.pl oraz www.zsp2siedlce.pl (kliknij)

– lub do godziny 15:00 – osobiście w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, ul. Oskara Langego 8.

źródło: Biuro Julii Pitery Posłanki do Parlamentu Europejskiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?