SPIN

Skok „Prusa” i Technikum nr 2 – ranking szkół

Aneta Borkowska środa, 10 stycznia 2018, 08:12 Siedlce

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2018. Wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się dwa siedleckie oraz wśród 300 dwa technika.

Szkoły zostały ocenione przy pomocy kilku kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników dodatkowo oceniane są wyniki egzaminu zawodowego.

Wysoki awans w rankingu zanotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Z zeszłorocznego 68. miejsca szkoła awansowała na 46 lokatę. Powodów do zadowolenia nie ma z kolei II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi (w zeszłym roku na 228. miejscu). W aktualnym zestawieniu szkoła plasuje się dopiero na 290. miejscu.

Według rankingu najlepszym technikum w naszym mieście jest Technikum nr 2, które zostało sklasyfikowane na miejscu 70. W roku ubiegłym szkoła znajdowała się na miejscu 237, co oznacza awans aż o 167 oczek. Na 173 lokacie uplasowało się Niepubliczne Technikum Zawodowe ZDZ.

4 komentarze

 1. Iza 1313 dodano 3 lata temu

  Gdzie się znajduje Technikum nr 2?

  • Majka dodano 3 lata temu

   To popularny Ekonomik! 🙂

 2. Iza 1313 dodano 3 lata temu

  Dzięki za odp. 🙂

 3. Szkoły dodano 3 lata temu

  Mają uczyć, a nie skakać!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?